„Ruža“ cestuje pod hrad Matúša Čáka

Ružomberčania nastúpia na pôde tretieho mužstva ligy. Foto: Rudolf Maškurica

Futbalisti MFK Ružomberok odohrajú v sobotu 19. augusta o 18:00 h stretnutie 4. kola Niké ligy proti AS Trenčín.

Zverenci Petra Tomka majú po troch kolách na svojom konte 4 body. Oranžoví si doposiaľ pripísali jednu výhru, jeden raz remizovali a jedenkrát prehrali.

Ostatný zápas odohrali Liptáci na vlastnom ihrisku proti vicemajstrovskej Dunajskej Strede. „Tomkovci“ sa v závere prvého polčasu ujali vedenia, no po zmene strán DAC vyrovnal a napokon sa súboj skončil deľbou bodov (1:1).

„Ruža“ ozbíjala úradujúceho vicemajstra

Zmena na trénerskom poste

Futbalisti AS Trenčín obsadili v uplynulom ročníku vtedajšej Fortuna ligy v rámci základnej časti 10. miestoTrenčania sa následne predstavili v skupine o záchranu, v ktorej skončili na 9. priečke.

Rovnako ako v Ružomberku, tak aj v Trenčíne došlo pred sezónou k trénerskej zmene, keď českého kouča Františka Straku nahradil srbský kormidelník Ilija Stolica.

Prehra rozdielom triedy

Futbalisti spod hradu Matúša Čáka zaznamenali úspešný vstup do nového ročníka, keď úvodné dve stretnutia vyhrali. Najskôr Trenčania „rabovali“Trnave, ktorú po góle z nadstaveného času zdolali 2:1.

V ďalšom vystúpení zvíťazil Trenčín na vlastnom štadióne nad Michalovcami 2:0. V ostatnom zápase ale utŕžil AS poriadny debakel, keď prehralŽiline vysoko 2:5.

Obľúbený súper „Ruže“

V uplynulej sezóne odohral Ružomberok Trenčínom štyri vzájomné stretnutia, pričom dvakrát sa z triumfu tešili Liptáci, pričom v oboch prípadoch zvíťazili v rámci nadstavby rozdielom triedy. Ostatné dva duely, ktoré sa uskutočnili počas základnej časti súťaže, sa skončili nerozhodne 0:0.

Podľa klubového webu nebude trénerovi Petrovi Tomkovi v tomto zápase zo zdravotných dôvodov k dispozícii obranca Alexander Selecký.

Doma až o mesiac

Po súboji v Trenčíne uzavrú Liptáci aktuálny mesiac pohárovým stretnutím, keď sa v rámci 2. kola Slovnaft Cupu predstavia na pôde účastníka V. ligy – ŠK Dynamo Diviaky (23. august).

Duel 5. kola Niké ligy MFK Ružomberok – ŠK Slovan Bratislava, ktorý sa mal pôvodne uskutočniť v sobotu 26. augusta, sa na žiadosť slovenského majstra odohrá až 27. septembra.

Najbližší ligový zápas odohrajú oranžoví v piatok 1. septembraBanskej Bystrici. Po tomto súboji príde na rad reprezentačná prestávka. Na domácom trávniku sa „Ruža“ najbližšie predstaví až 16. septembra, keď vyzve nováčika najvyššej futbalovej súťaže – FC Košice.

Program 4. kola Niké ligy:

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Skalica (18. august o 20:30 h)

FC Košice – MŠK Žilina (19. august o 18:00 h)

AS Trenčín – MFK Ružomberok (19. august o 18:00 h)

FC Spartak Trnava – FK Železiarne Podbrezová (20. august o 18:00 h)

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – FC DAC 1904 Dunajská Streda (20. august o 20:30 h)

ŠK Slovan Bratislava – MFK Zemplín Michalovce (preložený na 1. november)

Vzájomné zápasy v sezóne 2022/23:

MFK Ružomberok – AS Trenčín 4:1 (6. kolo, nadstavba)

AS Trenčín – MFK Ružomberok 0:3 (1. kolo, nadstavba)

AS Trenčín – MFK Ružomberok 0:0 (16. kolo FL)

MFK Ružomberok– AS Trenčín 0:0 (5. kolo FL)

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.