Ružomberčanky chcú spečatiť postup

Ružomberské basketbalistky zdolali v prvom zápase Poprad o takmer 25 bodov. Foto: Rudolf Maškurica

Basketbalistky MBK Ružomberok odohrajú v nedeľu o 16:30 h odvetný štvrťfinálový zápas vyraďovacej časti Niké extraligy žien proti Popradu. Liptáčky budú chcieť potvrdiť úlohu favorita a zabezpečiť si postup do semifinále.

Úvodný štvrťfinálový súboj, ktorý sa uskutočnil v Koniarni, sa skončil očakávaným víťazstvom Ružomberka v pomere 83:59. Zverenkyne Juraja Suju sa ujali vedenia vo štvrťfinálovej sérii 1:0 a už v nedeľu môžu oslavovať postup do semifinále. Liptáčky tak dali čiastočne zabudnúť na nevydarené účinkovanie v Česko-slovenskom pohári, v ktorom obsadili v konkurencii ôsmich tímov posledné 8. miesto.

Úspešný vstup Ružomberčaniek do play-off

Ružomberok narazí na Sláviu

V prípade, že Ružomberčanky duel v Poprade vyhrajú, tak postúpia do semifinále. Ak by Liptáčky pod Tatrami neuspeli, tak prípadný tretí zápas sa uskutoční v stredu 22. marca17:00 hod. v Koniarni. Štvrťfinálová séria sa hrá na dva víťazné zápasy.

Ak Liptáčky postúpia medzi kvarteto najlepších tímov, tak úvodný semifinálový súboj odohrajú v Koniarni 25. marca. Zverenkyne Juraja Suju sa v prípadnom boji o finále stretnú so Sláviou Banská Bystrica, ktorá vo štvrťfinále porazila CBK Košice 2:0 na zápasy. Okrem Slávie si postup medzi najlepšiu štvorku zaistili aj majstrovské Piešťanské ČajkyYoung Angels Košice.

Semifinálová séria sa bude hrať na tri víťazné stretnutia. Úvodný finálový súboj sa uskutoční 15. apríla, pričom víťaz slovenskej ligy bude známy najneskôr 29. apríla. Finálová séria sa bude taktiež hrať na tri víťazné duely. Minuloročný titul obhajujú Piešťanské Čajky, ktoré vo finále zdolali MBK Ružomberok 3:1 na zápasy.

Štvrťfinále play-off Niké Extraligy žien:

BK ŠK UMB Banská Bystrica – Piešťanské Čajky 35:100 (konečný stav série: 0:2)

CBK Košice – Slávia Banská Bystrica 44:119 (konečný stav série: 0:2)

Young Angels Košice – ŠBK Šamorín 86:59 (konečný stav série: 2:0)

BAM Poprad – MBK Ružomberok (nedeľa 19. marec o 16:30 h); [stav série: 0:1]

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.