Ružomberok bude od 3. mája naďalej v covid automate červený

Ružomberský okres bude naďalej v červenej farbe, ktorá predstavuje II. stupeň varovania. Rozhodli o tom dáta, ktoré dnes schválila vláda.

Celoslovensky sa situácia opäť mierne zlepšila. Pred týždňom bolo v bordovej fáze 22 okresov, v ružovej päť. Teraz je v bordovej desať okresov, červených bude 60 okresom a v ružovej fáze deväť.

Okres Ružomberok má podľa štatistík váženú incidenciu 732, trend 7-dňovej incidencie na úrovni 1,5 a počet hospitalizovaných na 100-tisíc obyvateľov 42. Regionálny úrad verejného zdravotníctva vyhodnotil ružomberský okres číslom 5.

Ružomberčanom bude aj naďalej potrebný test do práce nie starší ako 14 dní. Na otvorené terasy a fitness centrá je ale potrebný test nie starší ako 7 dní.

V ružových a červených okresoch bude zákaz vychádzania po novom platiť od 21:00 do 01:00 h. nasledujúceho dňa. V bordových okresoch bude zákaz vychádzania od 5:00 do 01:00 h. nasledujúceho dňa.

Študujem žurnalistiku na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Píšem aj pre Denník Postoj a externe spolupracujem s Rádiom Lumen, pre ktoré pripravujem spravodajské a publicistické reportáže z okolia Žiliny a Ružomberka.