Radnica ponúka seniorom nad 65 rokov respirátory zadarmo

Záujemcovia si môžu respirátory vyzdvihnúť v budove Mestského úradu v priebehu budúceho týždňa. V mestských častiach budú ochranné pomôcky rozdávať dobrovoľníci.

Budúci týždeň od pondelka 1. marca do piatka 5. marca bude pre seniorov prebiehať bezplatné rozdávanie respirátorov FFP2. Nárok naň majú obyvatelia nad 65 rokov s trvalým bydliskom v Ružomberku. Informuje o tom radnica na svojej facebookovom účte.

Respirátory si budú môcť záujemcovia vyzdvihnúť v budove Mestského úradu na oddelení sociálnych služieb v čase od 9-tej do 14-tej.

„Obyvatelia, ktorí si nemôžu bezplatný respirátor vyzdvihnúť, môžu o vyzdvihnutie požiadať rodinných príslušníkov alebo známych,“ uvádza mesto.

Potrebné sa bude preukázať občianskym preukazom alebo iným identifikačným dokumentom. Radnica zároveň žiada občanov, aby používali vchod do budovy zo strany Veľkého závozu.

Mesto stálo zabezpečenie respirátorov približne 3500 eur, potvrdil pre náš portál hovorca mesta Viktor Mydlo.

V mestských častiach sa bude spôsob distribúcie líšiť. V Hrboltovej, Černovej, Bielom Potoku a vo Vlkolínci budú respirátory rozdávať dobrovoľníci. A to za zachovania prísnych hygienických opatrení, dodáva v príspevku mesto.

V prípade otázok sa občania môžu informovať na telefónnom čísle 044/431 44 74.

Ilustračný záber: istockphoto 

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.