Ružomberská nemocnica potvrdila vo štvrtok troch nových pacientov s koronavírusom

Koronavírusom sa nakazila 82-ročná Ružomberčanka, mladá žena a muž z Liptovského Mikuláša. Priebeh choroby je u nich mierny. Dokopy je v nemocnici šesť nakazených obyvateľov.

Ústredná vojenská nemocnica potvrdila v priebehu štvrtka, 19. marca tri nové prípady nákazy koronavírusom.

Ide o 82-ročnú Ružomberčanku, ktorú s miernymi príznakmi hospitalizovali na klinike infektológie. Žena bola na oslave v kontakte s rodinnými príslušníkmi  z Čiech a Nemecka.

Druhou pacientkou  je podľa hovorkyne ÚVN Petry Diškovej 22-ročná žena z Liptovského Mikuláša, ktorá prišla z Olomouca.  Momentálne sa lieči v domácej karanténe.

Obe pacientky prijali v nemocnici 17. marca. „O ich pohybe v uliciach nemáme bližšie informácie,” informovalo mesto na sociálnej sieti.

Vo štvrtok, 19. marca večer, pribudol 49-ročný muž z Liptovského Mikuláša. „Má horúčku a kašeľ. Bol vo Francúzsku. Nateraz zostáva doma v karanténe,” informovala médiá hovorkyňa ÚVN Petra Dišková.

Dokopy tak nemocnica potvrdila už šesť pacientov infikovaných koronavírusom.

V utorok, 17. marca pribudli dva prípady žien, ktoré sa cez víkend vrátili z práce z Rakúska. 58-ročná chyžná z Ružomberka po návrate na Slovensko prišla priamo na Kliniku infektológie, kde je momentálne hospitalizovaná.

Do ÚVN doviezla záchranka aj 28-ročnú ženu z Liptovského Mikuláša časť Podbreziny. Priebeh choroby je u nej mierny.

Prvého pacienta hospitalizovali v ÚVN ešte v sobotu. Ide o 32-ročného muža, ktorý sa vrátil z práce v Nemecku. Trvalý pobyt má v okrese Bytča, u jeho dvoch kolegov zatiaľ vírus nepotvrdili.
Titulná fotografia – Vstup do areálu ÚVN. Foto – redakcia.

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.