Sľuby sa stávajú realitou

Vážení Ružomberčania, Teraz, po tom, ako som vypracovával odpočet svojej práce pre Vás – občanov, vidím, koľko sme toho urobili a myslím si, že môžeme byť na našu prácu právom hrdí, aj keď mnoho výsledkov je mimo programu, ktorý som pred 4 rokmi predstavil.

Môj aktuálny volebný program vychádza z mojej 4 ročnej práce, skúseností a hlavne vedomosti o tom,  ako je mesto pripravené na realizáciu týchto cieľov. Mnohé z nich sú už dnes v realizácii, niektoré v počiatočných a iné v pokročilých fázach plnenia. Poznáme presné kroky potrebné k tomu, aby sme všetky body volebného programu mohli splniť. Bol by som veľmi nerád, keby sa mesta ujalo vedenie, ktoré sa musí jednak zorientovať, a ktoré by nebolo schopné nadviazať na už rozbehnutý proces.

Niektorí moji kritici mi vyčítajú, že som prehnane sebavedomý. Pravdou však je, že pri napĺňaní týchto veľkých a pre mesto kľúčových cieľov je potrebné vycestovať z Ružomberka do Bratislavy a lobovať na správnych miestach, u správnych ľudí. Neraz som musel využiť celú paletu mojich rokmi nadobudnutých kontaktov na to, aby som docielil svoj zámer. Tieto kontakty, bohužiaľ, ani jeden z mojich protikandidátov nemá, preto mám oprávnenú obavu, aby zmena vedenia nebol ďalší krok späť pre naše mesto. Je dôležité udržať dostavbu D1 a R1 ako prioritu pred inými úsekmi. Je dôležité, aby ministerstvo vnútra dokončilo centralizovanie štátnej správy v našom meste, o ktorú majú záujem aj iné mestá. Je dôležité, aby ÚVN bola zastabilizovaná a ostala v Ružomberku a, aby sa poklepal základný kameň na výstavbu nového papierenského stroja, ktorý prinesie 200 – 300 pracovných miest.

Je dôležité pokračovať aj v ostatných procesoch, ktoré sme úspešne rozbehli, verte mi, pre mesto majú obrovský význam, či už spomeniem výstavbu novej mestskej plavárne, vyriešenie parkovania v meste alebo opravu komunikácií či výstavbu cyklotrás.

Naše mesto opäť naberá na význame, stavia sa diaľnica, po desaťročiach sa pripravujú pozemky pre  stovky rodinných domov, začalo sa s výstavbou nájomných bytoviek, do mesta prišiel investor, ktorý postaví obchodné centrum, podarilo sa zmontovať nový synchrotrón – protónové centrum teda bude dokončené, oproti roku 2014 stúpol turizmus o 25%, rokovala tu vláda a kultúrny program k oslavám stého výročia založenia ČSR nebude v Bratislave ale v Ružomberku, kde sa ho zúčastní ako vláda SR tak vláda ČR…

Vážení Ružomberčania, zdravotne – fyzicky aj psychicky som vo veľmi dobrej kondícií, pripravený dokončiť, čo som začal. Opäť sa uchádzam o Vašu podporu v komunálnych voľbách a verím, že spoločne zvolíme kontinuitu, ktorá zabezpečí splnenie dôležitých cieľov v Ružomberku.

www.igorcombor.sk

PR článok