Tlačová správa: Mesto pozýva na tradičný lampiónový sprievod sv. Martina

V piatok 8. novembra 2019 sa v meste uskutoční tradičný Lampiónový sprievod sv. Martina. Tento rok bude mať sprievod aj charitatívny podtón. „Ponúkame možnosť vyrobiť si vlastný lampión,” tvrdí mesto a ponúka na to návod. Viac nájdete v tlačovej správe mesta.

Ružomberok (4. 10. 2019) – Lampiónový sprievod sv. Martina je tradičným ružomberským podujatím pre jednotlivcov, páry či rodiny s deťmi. V piatok 8.novembra 2019 zaplní ulice mesta už po deviatykrát. Mesto Ružomberok v spolupráci s galériou Ľudovíta Fullu tento rok ponúka záujemcom možnosť vyrobiť si vlastný lampión.

Pre všetky šikovné ruky sme v spolupráci s Mestom Ružomberok pripravili hneď dve tvorivé dielne – 2. novembra Ručne stručne: makramé lampión a 6.novembra FAMÍLIART špeciál s názvom Fullampión,“ hovorí Zuzana Gažíková – riaditeľka Galérie Ľ. Fullu v Ružomberku. Vlastný lampión, nielen na Fullove motívy, si môžu rodiny s deťmi vyrobiť priamo v galérii.

Už tradične sme pre spoluprácu oslovili všetky materské a základné školy v meste, a preto veríme, že aj tento rok bude sprievod obohatený o jedinečné dielka. Napríklad v ZŠ Černová budú deti vyrábať lampióny papierové, v Liptovskom múzeu šikovné ruky vyrobili lampióny z rôznych recyklovaných materiálov a žiaci výtvarného odboru ZUŠ Ľ. Fullu vyrobené dielka vystavia priamo na podujatí v Parku Hýroša,“ nadšene hovorí Gabriela Demčáková z ružomberskej radnice.

Zraz lampiónových nadšencov bude 8. novembra o 16:30 v Parku Š. N. Hýroša. Úvod bude patriť divadielku pre deti s názvom Láskavý Martin v réžii literárno-dramatického odboru ZUŠ Ľ. Fullu a potom sa sprievod pohne do ulíc po trase: Park Š.N.Hýroša, krátko po Mostovej, Veľkým Závozom k mestskej radnici, Malým Závozom, po ulici Podhora a Mostová, späť do parku. „Veríme, že pocit radosti, šťastia a spolupatričnosti naplní aspoň na chvíľu každého z nás, “ dopĺňa za radnicu Gabriela Demčáková.

Sprievod je pomenovaný po dobrodincovi sv. Martinovi, ktorý svoju pomoc venoval predovšetkým ľuďom v núdzi, a preto je dobrým zvykom, že súčasťou lampiónového sprievodu je aj benefičná aktivita, tento rok s názvom Pomôžme s pocitom domova.

Pripravujeme zbierku čistej a nepoškodenej posteľnej bielizne, utierok i uterákov, ale najmä  drogérie. Pomôže aj maličkosť- šampóny vlasové i telové, holiace veci, hygienický materiál pre ženy, mydlá, prášky na pranie i na riad, zubné kefky, pasty a podobne, ktoré prinesieme do parku pred sprievodom. Pomoc nasmerujeme pre zariadenie sociálnych služieb Útulok Ružomberok. Veríme, že nezostaneme ľahostajní a pomôžeme núdznym. Za všetko vopred ďakujeme,“ uvádza Andrea Dobošová – predsedníčka Materského centra Nevedko, ktoré zbierku organizuje.

Podujatie financuje a organizuje Mesto Ružomberok, sprievodné podujatia zabezpečujú Materské centrum Nevedko, Galéria Ľ. Fullu , ZUŠ Ľ.Fullu a ďalší partneri.

Viktor Mydlo – hovorca mesta Ružomberok

Tlačové správy mesta Ružomberok