Úspešná sezóna ružomberských dorastencov

Ružomberskí dorastenci majú za sebou úspešný ligový ročník. Foto: MFK Ružomberok

Mladší dorast má za sebou fantastický ročník, ktorý zavŕšil ziskom titulu. Sedemnástka, ktorá bola do posledného kola v hre o pódium, obsadila v lige 4. pozíciu. Starší dorast skončil na 5. mieste.

Najstarší reprezentant ružomberského mládežníckeho futbalu obsadil v lige 5. pozíciu. Po jeseni sa starší dorast (U19) nachádzal na 2. priečke, keď v 14-tich dueloch zaznamenal osem víťazstiev, dve remízy a štyri prehry, so ziskom 26 bodov. Ligová tabuľka však bola po jeseni nesmierne vyrovnaná, takže Liptákov čakala náročná jarná časť súťaže.

Na jar odohrala „devätnástka“ 12 stretnutí, v ktorých si pripísala na svoje konto päť výhier, rovnaký počet prehier a dve remízy. Vstup do nového kalendárneho roka pritom mali zverenci Ondreja Vilnera úžasný, keď v úvodných štyroch kolách získali 10 bodov.

Slušná sezóna „devätnástky“

V záverečných piatich stretnutiach ročníka ale Liptáci zaznamenali až štyri prehry v rade a definitívne tak prišli o možnosť zabojovaťpódiové umiestnenie v lige. So sezónou sa ale Ružomberčania rozlúčili víťazne, keď v poslednom kole triumfovaliDunajskej Strede vysoko 5:0. Starší dorast tak napokon obsadil v tabuľke 5. pozíciu, keď na druhý Trenčín stratil šesť bodov. Titul získala Žilina, s 10-bodovým náskokom pred „Ružou“.

Celkovo si Ružomberčania v 26-tich vystúpeniach pripísali na svoje konto 13 výhier, štyri remízy a deväť prehier, so skóre 52:30 a ziskom 43 bodov. Ružomberská „devätnástka“ však napriek tomu zažila omnoho vydarenejší ročník ako ten ostatný, v ktorom skončila v lige až na 9. mieste, so ziskom 33 bodov.

„Sedemnástka“ bojovala o medailu

O niečo viac sa darilo „sedemnástke“, ktorá bola až do posledného kola v hre o medailu. Zverenci Tadeáša Lacka mali za sebou slušnú jeseň, po ktorej boli na 4. mieste, keď v 14-tich dueloch zaknihovali deväť výhier, dve remízy a tri prehry, so ziskom 29 bodov.

Na jar čakalo na Ružomberok ešte 12 stretnutí, v ktorých zaznamenal osem výhier a štyri prehry. Úvodný duel v novom roku Liptáci síce prehraliBanskou Bystricou 1:2, no následne vyhrali sedem zápasov v rade. V posledných štyroch kolách ale Ružomberčania zaznamenali až tri prehry, no napriek tomu boli až do záverečného ligového stretnutia na 2. mieste.

Ružomberok nezvládol posledný duel a prišiel o pódium

poslednom kole privítala „Ruža“ na vlastnom ihrisku Dunajskú Stredu, pričom, ak by ju zdolala, tak by skončila v lige na fantastickej 2. priečke. Liptáci však daný súboj nezvládli a napokon prehrali 2:3. Keďže ich súperi o pódiové priečky – ŠK Slovan Bratislava a AS Trenčín uspeli, tak ružomberská „sedemnástka“ skončila na nepopulárnej 4. pozícii. Titul získala Žilina, so 7-bodovým náskokom pred Liptákmi.

Ružomberčania v lige v 26-tich vystúpeniach zaknihovali 17 výhier, dve remízy a sedem prehier, so skóre 71:33 a ziskom 53 bodov. „Sedemnástka“ tak zopakovala umiestnenie z minulého ročníka, v ktorom skončila taktiež na 4. mieste, no v tejto sezóne získala o 10 bodov viac.

Mladší dorast získal titul

Suverénne najlepšie si z ružomberských dorasteneckých mužstiev počínala „šestnástka“, ktorá ovládla ligu. O fantastickom úspechu rozhodli zverenci Miroslava Latiaka v poslednom kole, v ktorom zdolali Dunajskú Stredu 1:0 a získali titul.

Počas jesene mladší dorast (U16) v 14-tich stretnutiach zaznamenal 11 výhier a tri remízy, vďaka čomu trónil na čele súťaže. Na jar ružomberská „šestnástka“ nadviazala na výbornú formu z uplynulého roka, keď si v 12-tich vystúpeniach pripísala 10 výhier a dve prehry.

Perfektná sezóna „šestnástky“

V novom roku bola „šestnástka“ na vlastnom štadióne stopercentná, pričom počas sezóny na domácej pôde stratila body len raz, pri bezgólovej remíze so Slovanom. Navyše, Liptáci na jar inkasovali na vlastnom trávniku iba dva góly, čo dokazuje, že titul je v správnych rukách.

Ružomberčania v lige v 26-tich dueloch zaznamenali úctyhodných 21 výhier, tri remízy a len dve prehry, s veľavravným skóre 61:10, pričom získali 66 bodov. Liptáci tak prekonali vydarený uplynulý ročník, v ktorom sa im darilo najviac spomedzi ružomberských dorasteneckých tímov, keď v lige obsadili 3. miesto.

Fenomenálny úspech ružomberských futbalistov

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.