Ústrednú vojenskú nemocnicu hodnotia pacienti najlepšie

Podľa prieskumu najlepšie sú nemocnice v Ružomberku a Partizánskom. Ukázal to rebríček súkromnej zdravotnej poisťovne Dôvera.

Hospitalizovaní pacienti najlepšie hodnotia z fakultných nemocníc (FN) Ústrednú vojenskú nemocnicu SNP Ružomberok – FN (ÚVN) a zo všeobecných zas Nemocnicu Partizánske. Vlani ÚVN obsadila v hodnotení pacientov poisťovne Dôvera vo svojej kategórii druhé miesto. Opäť tak potvrdila, že patrí medzi najlepšie zdravotnícke zariadenia na Slovensku.

Naopak, najhoršie dopadli Univerzitná nemocnica Bratislava a Všeobecná nemocnica s poliklinikou Veľký Krtíš. Ukázal to najnovší rebríček súkromnej zdravotnej poisťovne Dôvera. TASR o tom informoval jej PR špecialista Matej Štepianský.

Priblížil, že pri špecializovaných zdravotníckych zariadeniach bola najlepšie hodnotená Cinre Bratislava. Z ostatných zdravotníckych zariadení sa v hodnotení pacientov najlepšie umiestnilo Mammacentrum sv. Agáty Banská Bystrica. Naopak, najhoršie dopadli Národný ústav reumatických chorôb a Špecializovaná nemocnica sv. Svorada Zobor.

Najlepšie sú regionálne nemocnice v Žilinskom kraji

„Celková priemerná známka hodnotenia pacientov bola v minulom roku 1,54, čo je o tri stotiny lepšie ako v roku 2021,” podotkol Štepianský. Ženy podľa neho udeľujú prísnejšie známky ako muži. Tiež platí, že čím je pacient starší, tým sú jeho hodnotenia pobytu v nemocnici priaznivejšie.

Štepianský priblížil, že najvyšší posun v rebríčku, o 26 priečok, zaznamenala Nemocnica s poliklinikou Dunajská Streda. Z regionálneho pohľadu sú podľa neho najlepšie hodnotené nemocnice v Žilinskom kraji. „Najhoršie býva hodnotená kvalita stravy a tradične najlepšie je hodnotené správanie sa lekárov k pacientom,” podotkol.

Hodnotilo takmer 7000 pacientov

Dotazník v prieskume vyplnilo takmer 7000 pacientov, ktorí sa v minulom roku liečili v niektorej zo slovenských nemocníc. Hodnotili napríklad odbornosť lekárov, použité liečebné metódy či kvalitu ubytovania a prístup personálu.

Umiestnenie súkromných poskytovateľov zdravotnej starostlivosti podľa Martina Kultana, generálneho riaditeľa súkromnej zdravotnej poisťovne Dôvera, dokazuje, že sú v slovenskom zdravotníctve nevyhnutní a poskytujú pacientom kvalitné služby.

„Zdôrazňujeme to preto, lebo najmä posledné roky sme boli svedkami diskriminácie súkromných aktérov v zdravotníctve, nešlo pritom len o zdravotné poisťovne, ale aj o nemocnice či záchranné zdravotné služby,” doplnil Kultan.

Vojenská nemocnica patrí z hľadiska spokojnosti pacientov medzi najlepšie na Slovensku

Zdroj: teraz.sk

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.