V Ružomberku je prvý pacient nakazený koronavírusom

Vo vojenskej nemocnici hospitalizovali pacienta infikovaného koronavírusom. Ide o muža, ktorý sa vrátil z Nemecka. Až po potvrdenie výsledku bol v izolácii spolu s dvomi kolegami, na ktorých testy nemocnica zatiaľ čaká.

Ústredná vojenská nemocnica v sobotu potvrdila prvý prípad nákazy koronavírusom.

“Ide o 32-ročného muža, u ktorého testy potvrdili nákazu. Pacient sa vrátil z Nemecka spolu s ďalšími dvoma spolupracovníkmi, kde pracovali pre nemeckú firmu,” informovala hovorkyňa nemocnice Petra Dišková.

Všetci traja majú mierne príznaky ochorenia. Na výsledky ďalších dvoch pacientov nemocnica zatiaľ čaká.

Muži išli priamo do nemocnice, kde im odobrali vzorky. “Nik z cestujúcich sa nedostal do kontaktu s mestom, nechodili ulicami, nenakupovali v obchodoch,” informovalo mesto na svojom facebookovom profile.  Až po potvrdenie výsledku boli pacienti spolu izolovaní v automobile.

Mesto na nedeľu zvoláva mimoriadnu poradu vedenia za prítomnosti členov záchranných zložiek. Naplánujú ďalší postup. Radnica zároveň opätovne žiada prevádzkovateľov reštaurácií a pohostinstiev, aby počas víkendu zatvorili svoje prevádzky.

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.