V stredisku Malinô Brdo sa znova lyžuje

Otvorenie zimnej sezóny je naplánované na 22. decembra. Foto: Filip Kubáň

Najväčšie dolnoliptovské lyžiarske stredisko je od piatka 13. januára opäť v prevádzke. Sezónu na Maline spustili deň pred Vianocami, ale po veľkom oteplení ju začiatkom januára prerušili.

Lyžiarom bude k dispozícii horná časť rezortu. Stredisko bude otvorené denne od 8:30 do 15:30 hod. „Od piatka 13. januára bude v prevádzke 8-miestna kabínová lanovka a 4-sedačková lanovka. Detský lyžiarsky vlek P1 bude slúžiť iba k doprave ku kabínovej lanovke,“ informovalo stredisko na svojej internetovej stránke.

Intenzívne sneženie z pondelka na utorok výrazne zlepšilo snehové podmienky na Malinom Brde, čo umožnilo rezortu opätovne otvoriť sezónu. Na svahoch druhého najväčšieho strediska v Liptove sa aktuálne nachádza 30 centimetrov snehu.

Sezónu otvorili pred Vianocami

Stredisko Malinô Brdo ski & bike family park otvorilo svoje brány pre lyžiarov 23. decembra. Pre návštevníkov bol k dispozícii hlavný lyžiarsky svah na Maline v celkovej dĺžke jeden kilometer.

V prevádzke bola 8-miestna kabínková lanovka a 4-sedačková lanovka. Pre deti bol otvorený lyžiarsky vlek. Viac o lyžovačke na Malinom Brde sme písali v nedávnom článku.

Malinô Brdo otvorilo zimnú sezónu (fotoreportáž)

Oteplenie prerušilo sezónu

Po dvoch týždňoch od otvorenia areálu, sa však vleky a lanovky v najväčšom stredisku v dolnom Liptove na niekoľko dní uzavreli. Príčinou bol nedostatok snehu na zjazdovkách, ktoré sa po obrovskom oteplení a výdatných dažďoch nachádzali vo veľmi zlom stave.

Napriek tomu, že sa na Maline od Troch kráľov nelyžovalo, tak sa rezort úplne nezatvoril. Pre peších turistov bola od 6. – 8. januára k dispozícii kabínková lanovka.

Milovníci zimných športov v ružomberskom okolí tak od piatku 13. januára môžu opätovne lyžovať v druhom najväčšom liptovskom stredisku.

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.