V treťom kole Fotoruže zaostria súťažiaci na architektúru v meste

Hlavnou cenou fotografickej súťaže je digitálny fotoaparát.

Súťaž Fotoruža pre nadšencov fotografie pokračuje tretím kolom. Jeho témou je architektúra v Ružomberku.

Zapojiť sa môžu amatéri aj profesionáli. A to bez obmedzenia veku. Do jedného kola môžu poslať maximálne tri súťažné fotografie na zadanú tému.

„Odborná porota po každom kole vyhodnotí súťažné fotografie, tri najlepšie postupujú do finále súťaže,“ približuje postup občianske združenie Inštitút RK, ktorý súťaž organizuje. Autor najlepšej foto kola získava USB 64 GB.

Hlavnou cenou súťaže je digitálny fotoaparát bezzrkadlovka Fujifilm X-T200 s objektívom 15-45 mm v hodnote temer 850 eur. Jeho „majiteľa“ spoznáme v závere tohto roka, kedy sa uskutoční finále Fotoruže.

Víťaznú fotografiu zo všetkých troch kôl bude vyberať odborná porota v zložení: Jaroslav Moravčík, AFIAP (predseda poroty, člen Fotoklubu RK 1924 a Slovenskej federácie fotografov), Marianna Stančoková (režisérka a dramaturgička Divadelného štúdia RosArt, Ružomberok) a Tomáš Mlynárik (člen Fotoklubu RK 1924).

Fotografie môžu byť odfotené aj mobilným telefónom, musia však spĺňať minimálne rozlíšenie – 1920×1080 pixelov, minimálnu a maximálnu veľkosť súboru (min. 1,5 MB – max. 5 MB). Povoleným formátom je typ JPEG. Názov fotografie musí obsahovať meno autora a názov fotografie.

Uzávierka tretieho a zároveň posledného kola je v nedeľu 17. októbra. Súťažné foto zasielajte na emailovú adresu institutrk@institutrk.sk.  Viac informácií nájdete TU.

Titulná fotografia: fotografia postupujúca z druhého kola do finále súťaže. Autor: Martin Zelinka. 

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.