V Žilinskom kraji sa zopakovala situácia z minulých volieb

Predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Erika Jurinová na tlačovej konferencii. Foto: ŽSK
V krajskom parlamente získali väčšinu nezávislí kandidáti. Zástupcov samosprávy chce Jurinová osloviť, aby Žilinský kraj prizývali k riešeneiu problémov v regiónoch.

Predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Erika Jurinová verí, že aj v tomto volebnom období nájde spoločnú reč s poslancami zastupiteľstva, v ktorom získali väčšinu nezávislí. Na tlačovej konferencii v stredu 2. novembra v Žiline pripomenula, že po sobotňajších (29. 10.) voľbách sa zopakovala situácia z predchádzajúcich volieb do orgánov regionálnej samosprávy.

Zhodu s poslancami chce hľadať naprieč celým politickým spektrom. „V tomto volebnom období sme vedeli udržať, kreovať a realizovať spoluprácu. Verím, že rovnako sa nám bude dariť aj v nasledujúcom období,” uviedla Jurinová.

Kraj má rozpracované projekty z eurofondov

Zástupcov samosprávy chce osloviť, aby ŽSK iniciatívne prizývali pri riešení problémov v regiónoch. „Ak starostovia a primátori majú pocit, že komunikácia bola slabá, je mi to ľúto. Ale zároveň chcem povedať, že my sme sa museli domáhať stretnutí na úrovni regionálnych združení miest a obcí. Vždy sme intenzívne komunikovali o problémoch všetkých regiónov a aj so starostami a primátormi,” podotkla.

Kraj má podľa nej rozpracovaných množstvo eurofondových projektov. „Regióny sa v pripravovaných integrovaných územných stratégiách samostatne dohadujú na tom, čo je potrebné na ich rozvoj. Financie z eurofondov budú na niekoľko rokov jediným zdrojom investícií. Pre nás je prioritou dokončiť projekty, ktoré sú už rozbehnuté alebo podpísané. To nás bude zamestnávať v plnej miere, lebo sú to projekty zhruba za 80 miliónov eur,” dodala Jurinová.

Zdroj: Teraz.sk

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.