Väzeň na úteku je už v rukách polície

Polícia odvolala pátranie po 33-ročnom Stanislavovi Oračkovi, ktorý ušiel z miesta výkonu práce v Kalamenoch. Väzňa chytili v Likavke.

Stanislav Oračko z Kežmarku si odpykáva trest v Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Ružomberku. Počas práce v Kalamenoch sa mu v utorok 19. júla ráno podarilo ujsť. Odvtedy po ňom pátrala polícia a upozorňovala, že môže byť ozbrojený a nebezpečný.

Z ružomberskej väznice ušiel väzeň, ktorý môže byť ozbrojený

V stredu 20. júla popoludní sa polícii podarilo chytiť väzňa na úteku v obci Likavka. Podľa TV Markíza si ho všimol rozvážač obedov, ktorý ihneď zalarmoval ružomberskú políciu. Väzeň sa však opäť pokúsil ujsť, no polícia ho dolapila a zadržala.

„Hľadaný muž bol počas dnešnej pátracej akcie, do ktorej boli nasadené všetky dostupné sily a prostriedky, vypátraný v katastri obce Likavka, okres Ružomberok, a to policajtmi z Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Ružomberku. Vypátraný muž bude po vykonaní všetkých potrebných úkonov eskortovaný do ústavu na výkon trestu odňatia slobody,“ informoval Radko Moravčík, hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline.

Zdroj: KR PZ Žilina

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.