Z ružomberskej väznice ušiel väzeň, ktorý môže byť ozbrojený

Hľadaný muž sa ešte stále môže nachádzať v okrese Ružomberok. Foto: PZ SR
Polícia pátra po 33-ročnom Stanislavovi, ktorý ušiel z väzenia. V čase úteku sa nachádzal na pracovisku v Kalamenoch.

Ružomberská polícia vyhlásila pátranie po Stanislavovi Oračkovi, ktorý je momentálne vo výkone trestu v Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Ružomberku. V čase úteku bol v Kalamenoch, kde pracoval. ,,Hľadaný v utorok 19. júla o 8:30 hod. ráno vykonával prácu mimo ústavu na výkon trestu odňatia slobody pri obci Kalameny, okres Ružomberok, odkiaľ ušiel,” informovala polícia v tlačovej správe, ktorá upozornila, že muž na úteku môže byť ozbrojený a nebezpečný.

,,Od prijatia oznámenia s maximálnym nasadením síl a prostriedkov vykonávame všetky potrebné úkony a opatrenia s cieľom vypátrania hľadanej osoby,” ubezpečila verejnosť polícia.

Popis osoby : stredná postava, čierne vlasy, hnedé oči

Popis oblečenia : väzenský úbor – modrá montérková súprava s bielym pásom na chrbte a na boku nohavíc, oranžové tričko

Zvláštne znamenia : tetovanie – pravé plece, jazva na ľavom predlaktí

(Foto: PZ SR)

Akékoľvek informácie k hľadanej osobe je potrebné nahlásiť na najbližší útvar Policajného zboru (PZ) alebo na bezplatnú telefónnu linku 158. Polícia zároveň žiada občanov, aby sa v žiadnom prípade nesnažili hľadanú osobu zadržať sami.

Zdroj: KR PZ Žilina

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.