Veľká noc v znamení vody, snehu a aktivít

Zdroj: OOCR REGION LIPTOV
Je len málo miest na Slovensku, kde zažijete naraz leto aj zimu. Na Liptove to cez Veľkú noc bude možné.

Veľká Noc na Liptove bude v znamení lyžovačky, výletov aj kúpania. Atraktívne programy čakajú na návštevníkov nielen v hoteloch a penziónoch, ale aj v múzeách, vodných parkoch či na svahu. Ochladenie pomohlo zlepšiť snehové podmienky, takže na Chopku sa stále lyžuje a v podhorí sú vhodné podmienky na prechádzky aj cyklistiku. Vodné parky zase lákajú za relaxom aj zábavou. Veľkonočné programy sú samozrejmosťou. Pobyty sa oplatí rezervovať čo najskôr, dopredávajú sa posledné kapacity.

„V Jasnej sa nám podarilo počas mrazivých nocí spustiť zasnežovanie. Prírode sme pomohli a podmienky na lyžovanie sa vďaka novému snehu zlepšili. Je to výborná správa pre lyžiarov, lebo aj cez Veľkú Noc sa na Chopku bude lyžovať. Počas veľkonočných sviatkov máme pripravený pestrý veľkonočný program a najmä najmenších poteší, že na Chopok bude premávať atraktívna kabínková lanovka v podobe obrovskej veľkonočnej kraslice,“ povedal riaditeľ strediska Jasná Jiří Trumpeš.

Na Liptove sa lyžuje už len v stredisku Jasná, a to zo severnej aj južnej strany Chopka. Lanovku do podoby kraslice v stredisku polepia už v najbližších dňoch. Sviatočné bezplatné skibusy do strediska budú z Liptovského Mikuláša premávať od 28. marca do 1. apríla.

Spojenie zimných a letných aktivít na jednom mieste

Výhodou regiónu sa stáva spojenie zimných a letných aktivít na jednom mieste. Na kopcoch ešte beží jarná lyžovačka a pod nimi už sú podmienky na prechádzky, cyklistiku aj kopec zábavy, tradičných veľkonočných aktivít aj kúpania vo vodných parkoch a termálnych prameňoch. Liptáci aj preto odporúčajú rýchlu rezerváciu pobytov, kapacity na Veľkú Noc sa postupne míňajú. Svoje vlastné veľkonočné programy má väčšina ubytovacích zariadení a výhodou je, že na niektorých programoch sú vítaní aj iní dovolenkári, nielen ubytovaní hostia.

„K Veľkej Noci voda patrí a u nás jej máme neúrekom. Šibačku a oblievačku si užijú nielen návštevníci vodného parku v Bešeňovej, ale tradíciami bude dýchať napríklad aj program v skanzene v Pribyline. Návštevníci tu môžu spoznať magický Živý oheň spojený s rozprávaním o zvykoch, tradíciách a mágii počas jarného a veľkonočného obdobia. Kto chce u nás zažiť veľkonočné zvyky v medzinárodnom štýle môže zase navštíviť liptovskomikulášsku Tatralandiu, kde budú deti hľadať veľkonočné vajíčka či chytať veľkonočného zajaca. Veľkonočné programy a výzdobu majú aj aj naše tri liptovské mestá a remeselné trhy pripravilo napríklad Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva,“ navnadila na pestrý program riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

Veľkonočná nedeľa bude aj v znamení tradičného výstupu na vrchol Sidorova, ktorý sa majestátne týči nad Vlkolíncom zapísanom v Zozname svetového dedičstva UNESCO. Viac o atrakciách regiónu a programoch počas Veľkej Noci na www.visitliptov.sk .

Zdroj: TS OOCR REGION LIPTOV

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.