Veľké kotúče papiera poškodili v Mondi stenu skladu hotových výrobkov

Aktualizované 16. mája o 23:40.

Incident sa stal v piatok v podvečerných hodinách v novom papierenskom stroji PS-19.

V ružomberských papierňach Mondi SCP sa v piatok uvoľnili veľké kotúče papiera, ktoré poškodili sklad hotových výrobkov.

„Počas manipulácie s paierovými kotúčmi bol poškodený sklad hotových výrobkov pre papierenský stroj PS19,“ napísala pre RK Magazín hovorkyňa spoločnosti Martina Piláriková s tým, že incident nikoho nezranil.

Na vzniknutú nehodu v závode okamžite aktivovali núdzové postupy a pohotovostný tím Mondi SCP bol hneď na mieste, tvrdí hovorkyňa. Spoločnosť je v súčasnosti v koordinácii s miestnymi orgánmi a vyšetruje príčinu a dopad incidentu,“ informovala Piláriková.

Na nehodu v Mondi SCP upozornila v piatok večer anonymná facebooková stránka Ružomberské KRIMI, ktorá sa odvolávala na tri od seba nezávisle zdroje z prostredia fabriky.

Podľa informácií RK Magazínu mali viaceré kotúče papiera nabrať rýchlosť a preraziť stenu skladu. Redakcia magazínu má k dispozícii aj viaceré fotografie z nehody. Vzniknutú situáciu mal priamo na mieste riešiť aj prezident spoločnosti Bernhard Peschek.

RK Magazín oslovil aj Hasičský a záchranný zbor v Ružomberku, aby zásah v závode potvrdili a bližšie opísali, zatiaľ sme však odpoveď nedostali.

Aktualizácia 16. mája 23:40 – nehodu zapríčili viaceré kotúče papiera, čo nám potvrdili fotografie, ktoré sme sa však rozhodli nezverejniť.

Ilustračná fotografia: Závod Mondi SCP. Foto – redakcia

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Študujem žurnalistiku na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Píšem aj pre Denník Postoj a externe spolupracujem s Rádiom Lumen, pre ktoré pripravujem spravodajské a publicistické reportáže z okolia Žiliny a Ružomberka.