Víťazný obrat za osem minút

Po Trnave a Trenčíne dostali naši futbalisti rýchly gól na vlastnom ihrisku aj s Michalovcami.

S Trnavou v 20. minúte 0:2, s Trenčínom rovnaké skóre pre zmenu už o šesť minút skôr. Posledné dve domáce vystúpenia nezačali ružomberskí futbalisti práve najšťastnejšie. Keď v 6. minúte Kavka poslal hlavou Michalovce do vedenia, zdalo sa, že aj scenár tohto zápasu má rovnakého autora.

„My sa asi snažíme o nejaký zápis do Guinessovej knihy, keď tretí zápas po sebe doma dostaneme z prvého rohu gól. Toto musíme odstrániť, aby sa to neopakovalo, nakoľko to narúša všetky naše herné plány. Následne príde nervozita, stres, čo sa prejaví aj na hre,“ glosoval nešťastné vstupy do domácich zápasov tréner Norbert Hrnčár.

Až v druhom polčase

Mal pravdu. Oranžoví v prvom dejstve neukázali nič. Naopak, Zemplínčania neboli ďaleko od druhého gólu. Žofčák ale nepochodil na Macíkovi a Sulleyove zakončenie zastavila žrď ružomberskej brány. „Hlavne sa ukľudniť a spresniť hru. Prehrávali sme väčšinu súbojov, tak by sme zápas nevyhrali,“ opísal Erik Daniel pokyny, ktoré odzneli v šatni počas prestávky.

„Druhý polčas sme ukázali iný výkonnostný parameter. Inú emóciu a hlavne kvalitu,“ zhodnotil Norbert Hrnčár. Oranžoví vystupňovali úsilie, zatlačili Michalovce do hlbokej defenzívy, z čoho pramenili šance Qoseho, Jána Masla či Gála-Andrézlyho. Matúšovi Kirovi v bráne Michaloviec dvakrát pomohla žrď.

„Vedeli sme, že Ružomberok má vpredu kvalitu. Chceli sme ubrániť najmä kraje. Postupne nám ale asi ubúdali sily, oni do nás búšili viac a viac, až sme to nevydržali. Škoda, mohol byť aspoň bod,“ hodnotil Matúš Kira po stretnutí.

Za osem minút

Kým proti Trnave Ružomberok zápas neotočil a proti Trenčínu vydoloval remízu, s Michalovcami sa chalanom podarilo nepriaznivý vývoj zvrátiť. V 79. minúte vzišiel so spolupráce dvoch obrancov, Dominika Kružliaka s Jánom Maslom, prvý gólový moment.

Ján Maslo netradične nohou dotlačil loptu z blízka do siete. „Určite nie je príjemné prehrávať od začiatku, ale potom sme na nich vytiahli pressing, a povedal by som, že väčším chcením a aj so šťastím sme výsledok otočili,“ zhodnotil priebeh takmer dvojmetrový „zadák“ Ruže.

Druhý gólový moment prišiel o osem minút neskôr. Center Gál-Andrézlyho sa odrazil k Danielovi, ktorí z voleja prestrelil Kiru. „Trénujem to teraz cez týždeň, hlavne ľavačku. Sústredil som sa, aby som trafil do brány, a vyšlo to,“ s úsmevom opisoval víťazný moment Erik Daniel.

„Dôležitým momentom bol aj vstup Mareka Saparu. Ukľundil hru a priniesol na ihrisko potrebnú rozvahu a kvalitu,“ vrátil sa k rozhodujúcim momentom tréner Hrnčár.

Miroslav Božok v pozápasovom rozhovore pre médiá. Foto – MFK Ružomberok/Rudolf Maškurica

Ružomberskí východniari

V žltom drese behali pod Čebraťom aj Michalovčania Miroslav Božok a Igor Žofčák. Obaja strávili dlhé roky na Liptove. Dres MFK obliekali aj v majstrovskej sezóne 2005/2006. „Ligu som hral na tomto štadióne po ôsmych rokoch. Medzitým som tu ale nastúpil v pohári. Príjemný návrat. Mám odtiaľ pekné spomienky,“ lovil v pamäti čoskoro 33-ročný Miroslav Božok, ktorý za Ružomberok odohral 175 zápasov.

„Nie všetci si pamätajú, čo som tu odviedol. Nájdu sa aj jednoduchší ľudia a bolo ich počuť aj tu na tribúne. Ale prevažovali tí, ktorí majú tak ako ja príjemné spomienky na moje účinkovanie v Ružomberku,“ opísal svoju čerstvú skúsenosť ľavý obranca Michaloviec.

Ružomberok zdolal Michalovce 2:1 a v doterajších siedmich ligových stretnutiach s týmto súperom ešte ani raz neprehral.

 

MFK Ružomberok – MFK Zemplín Michalovce 2:1 (0:1)

MFK Ružomberok: Macík – P. Maslo, J. Maslo, D. Kružliak – Qose, Kochan – Daniel (90 + 1. Jonec), Kostadinov (72. Kunca), D. Takáč (63. Sapara), Gal Andrezly – Gerec

MFK Zemplín Michalovce: Kira – Sviarchynski, Kavka, Carrillo, Božok – Grič – Koscelník, Žofčák, Turík (69. Regáli), Šimčák – Sulley (85. Bragin)

Góly: 79. J. Maslo, 88. Daniel – 6. Kavka

Žlté karty: 60. J. Maslo – 66. Božok

Rozhodovali: Smolák – Somoláni, Žákech

Diváci: 1470

Titulná fotografia – MFK Ružomberok/Rudolf Maškurica

Mám za sebou desať rokov práce v Mestskej televízií Ružomberok. Pedagogicky pôsobím na Katedre žurnalistiky Katolíckej univerzity, kde som aj vyštudoval. V Ružomberskom magazíne som šéfredaktor.