Vláda vymenovala nových prednostov okresných úradov

Ilustračná fotografia. Zdroj: OÚ Ružomberok
Vláda SR odvolala (6. 12.) doterajších prednostov okresných úradov a zároveň k 15. decembru vymenovala nových. Vo funkcii končia Radoslav Salák a Jozef Repaský.

Celkovo vláda Róberta Fica na rokovaní v stredu 6. decembra vymenila 33 prednostov okresných úradov. Rozhodla o odvolaní doterajších prednostov okresných úradov aj v deviatich z jedenástich okresov Žilinského kraja k 14. decembru 2023. Zmena na prednostovských postoch nenastala len v Čadci a Žiline.

Okresné úrady aj v regióne Liptov budú mať nových prednostov. Na návrh ministra vnútra SR zároveň vymenovala ich nástupcov s účinnosťou od 15. decembra 2023. V Ružomberku Radoslava Saláka nahradí Ingrid Dávidíková, ktorá pracovala na Okresnom úradu práce, sociálnych veci a rodiny v Ružomberku.

Novým prednostom Okresného úradu v Liptovskom Mikuláši sa namiesto odvolaného Jozefa Repaského stane Jakub Haluška, ktorý v minuloročných komunálnych voľbách kandidoval v okresnom meste za stranu Hlas-SD.

Zdroj: webnoviny.sk

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.