Vo vojenskej nemocnici zomreli dvaja pacienti s koronavírusom

Aktualizované 2. septembra 14:20 – V ÚVN v utorok zomrel 62-ročný muž z Lúčok po návrate z dovolenky a 80-ročná žena z Tvrdošína. 

Vojenská nemocnica hlási prvé úmrtia na ochorenie COVID-19. „Krátko po polnoci zomrel 62-ročný muž z Lúčok, ktorý sa 18. augusta vrátil z dovolenky v zahraničí,“ informovala hovorkyňa nemocnice Petra Dišková.

„Ochorenie malo rýchly priebeh a aj napriek liečbe a podanému remdeziviru sa muža nepodarilo zachrániť,” poznamenal na tlačovej konferencii minister zdravotníctva Marek Krajčí v súvislosti s utorkovými úmrtiami vo vojenskej nemocnici.

V utorok ráno ochoreniu podľahla aj 80-ročná žena z Tvrdošína, ktorá trpela aj ďalším závažným ochorením. V oboch prípadoch sa čaká na výsledky pitvy.

Vo vojenskej nemocnici sú momentálne hospitalizovaní aj muž z Lúčok a žena z Tvrdošína.

Titulná fotografia – Covid-stan vojenskej nemocnice. Foto – Juraj Brezáni

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.