Volejbalový tréner Tomáš Varga: Aktuálne opatrenia posadili deti k počítačom

Posledný zápas, aj to po dlhšej pauze, odohrali volejbalisti z klubu VK One začiatkom decembra. Na zápas nastúpili kadeti, zmerali si sily na domácej palubovke proti Žiline. Volejbalisti dúfajú, že sa pandemická situácia zlepší, aby mohli opäť trénovať.

Volejbalisti z Klubu VK One po májovej revitalizácii kurtov oživili plážový volejbal v Ružomberku. Volejbalový areál Fitness centra California na Klačne lákal počas víkendov nielen zdatných volejbalistov, ale aj rodiny s deťmi. Druhý augustový víkend sa stal dokonca hlavným dejiskom jedného z  „béčkových“  Beach tour, turnajov Majstrovstiev SR v plážovom volejbale.

Opatrenia z pohľadu športovca vníma kriticky

,,Po ukončení letnej sezóny sme začali trénovať v telocvičniach a celý september sme sa pripravovali na súťaž riadenú Slovenskou volejbalovou federáciou, ktorá bola naplánovaná od októbra. Na túto sezónu náš klub prihlásil do súťaží 7 vekových kategórií od mladších žiakov a žiačok až po juniorov,“ hovorí predseda klubu VK One a volejbalový tréner Tomáš Varga. Jedným dychom dodáva, že pandémia súťaž zastavila už v prvom kole.

Majstrovstvá Slovenska v plážovom volejbale budú po prvýkrát v Ružomberku

Opatrenia z pohľadu športovca vníma kriticky. ,,Myslím si, že v oblasti športu, pohybu, prevencie sa dalo spraviť ďaleko viac a hlavne lepšie. Momentálne opatrenia posadili deti k počítačom a na stupni 1-4. sa zrušila telesná výchova. A to je práve to, čo z pohľadu prevencie zdravia nemá logiku,“ hovorí o opatreniach, ktoré dali športu červenú Tomáš Varga a konštatuje, že volejbalový klub mal počas tejto sezóny veľké plány, pandémia ich napokon zrušila.

,,V každom prípade, budeme dodržiavať všetky nariadenia a prispôsobovať tomu tréningové programy. Týmto chcem aj poďakovať všetkým trénerom nášho klubu, ktorí  musia na opatrenia reflektovať a hľadať čo najvhodnejšie alternatívne riešenia,“ vysvetľuje Varga.

Odovzdávanie cien počas majstrovstiev Slovenska v plážovom volejbale. (Foto: archív klubu VK One)

Do klubu by radi privítali nových kadetov

Posledný zápas sa uskutočnil 9. decembra, ružomberskí volejbalisti si zmerali sily proti tímu zo Žiliny.

,,Zápas našich kadetov pod vedením trénera Radovana Kalinu síce začal prehrou prvého setu, no ďalšie tri, už naši zvládli lepšie ako súper zo Žiliny a zápas po štyroch setoch naši dotiahli do víťazstva,“ teší sa z úspechu Varga.

Zápas kadetov proti Žiline. (Foto: Tomáš Varga)

Zápasová zostava tvorili Daniel Kalina, Filip Makonyi, Matej Palider, Filip Remiš, Tobiaš Kabát a Peter Bukový.

,,Nemôžeme sa stretávať, ani trénovať, čakáme, že prídu nejaké uvoľnenia, čísla sú dobré, tak dúfame, že to už bude lepšie. Určite potom začneme naplno trénovať, pretože v tejto dobe sa nevieme zariadiť, nevieme, či sa dohrá táto sezóna alebo nie,“ hovorí o neistej situácii Varga. Zároveň vysvetľuje, že možno by sezóna mohla pokračovať vo vonkajšom prostredí, podľa toho, ako budú nastavené podmienky.

Tréner volejbalového Klubu VK One nám zároveň prezradil, že prijímať nových členov v kategórii mladších už nebudú. To isté však neplatí pre kadetov a starších žiakov, kde by radi doplnili niekoľko nových volejbalistov.

Titulná fotografia: Volejbalový tréner a predseda Klubu VK One Tomáš Varga. Foto: redakcia

Som vyštudovaná žurnalistka. Počas štúdia som pracovala pre regionálne noviny, kde som písala o kultúrno-spoločenskom dianí na Považí. Mám za sebou stáž pre portál aktuality.sk. Zaujímam sa o históriu, kultúru a problémy bežných ľudí z okolia Ružomberka. V RK Magazíne som zástupkyňa šéfredaktorka a web editorka portálu rkmagazin.sk.