Výstavnú sálu Liptovského múzea plánujú opätovne sprístupniť od budúceho roka

Rekonštrukcia výstavnej sály Liptovského múzea v Ružomberku, s ktorou začali vlani, by mala byť ukončená do konca roka.

Dôvodom stavebných úprav bolo napadnutie podlahy a stien drevokaznou hubou, čo primárne vyžadovalo odstránenie kontaminovaných častí, výmenu nevhodného podložia do hĺbky viac než pol metra a chemické ošetrenie.

„Momentálne sa sála vysušuje po betonáži podkladovej plochy, potom bude nasledovať položenie drevenej mozaikovej podlahy a estetické úpravy podlahovej časti oporných stĺpov v sále,“ priblížil Karol Dzuriak z Liptovského múzea.

Rekonštrukciu financuje Žilinský samosprávny kraj, ktorý je zriaďovateľom múzea. V roku 2016 na ňu vyčlenil približne 23-tisíc eur, tento rok plánuje preinvestovať 85-tisíc eur.

„Sála bude opäť slúžiť verejnosti od roku 2018, počíta sa s tým, že múzeum by ako prvé podujatie pripravilo výstavu z vlastných zbierkových fondov,“ uzavrel Dzuriak.

Titulná fotografia: Budova Liptovského múzea v Ružomberku. Zdroj – liptovskemuzeum.sk

Som vyštudovaná žurnalistka, zaujíma ma kultúra a história dolného Liptova. Rada píšem o problémoch a záujmoch bežných ľudí, cez ich svedectvá sa snažím pripomínať hodnoty, na ktoré by spoločnosť nemala zabúdať. Zároveň pracujem v oblasti zabezpečenia bezpečnosti priemyselných inštalácií.