Workshopy pre učiteľov pokračujú  

Na workshope sa zúčastnilo takmer 50 pedagógov z regiónu Liptov. Foto: Pavol Šípoš
Na druhom vzdelávacom workshope školila pedagógov z regiónu Liptov Alexandra Hučeková, laureátka ocenenie Učiteľ Slovenska.

Druhý zo série vzdelávacích workshopov pre učiteľov z regiónu Liptova sa uskutočnil v utorok 22. novembra v Gymnáziu sv. Andreja v Ružomberku. Takmer päťdesiatku zúčastnených pedagógov školila Alexandra Hučeková, laureátka ocenenia Učiteľ Slovenska, na tému Malé cvičenia s veľkým účinkom.

„Školenie bolo určené najmä učiteľom jazykov. Niektoré metódy sa však dajú využiť aj v iných vyučovacích predmetoch,“ povedal jeden z iniciátorov podujatia – Pavol Šípoš zo Strednej zdravotníckej školy v Ružomberku pre RK Magazín. Šípoš dodal, že školenia sú organizované pod záštitou Komenského inštitútu, Strednej zdravotníckej školy M. T. Schererovej Ružomberok, Gymnázia sv. Andreja Ružomberok a Regionálneho centra podpory.

Centrum na pomoc pedagógom z regiónu Liptov

Centrum vzniklo za účelom prepojenia a spoznania sa pedagógov navzájom. „Aby sa učitelia v našom regióne navzájom poznali, vymieňali si skúsenosti a získavali ďalšie odborné skúsenosti a vedomosti, venovali sa inovatívnym metódam vyučovania,“ dodal Šipoš.

Prvé podujatie sa konalo koncom septembra s renomovaným a uznávaným pedagógom a psychológom Robertom Čepekom na tému Inovatívne metódy vyučovania. Tretie a zároveň posledné tohtoročné školenie na tému Učenie môže byť koníčkom a objavovaním nových možností sa uskutoční 30. novembra, opäť v Gymnáziu sv. Andreja v Ružomberku.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Vyštudovala som publicistiku a masmediálnu komunikáciu. Vyše dvadsať rokov pôsobím v médiách ako redaktorka a manažérka marketingu. V poslednom období pomáham klientom zviditeľniť sa v online svete, cez digitálny marketing. Najviac je pre mňa moja rodina. Vychutnám si chvíle pri dobrej a voňavej káve či knihe. Snažím sa čo najviac hýbať, mám rada bicyklovanie, turistiku a beh na lyžiach.