Začali Dni mesta Ružomberok. Ponúknu viac ako sto podujatí

Stavaním mája v Parku Š. N. Hýroša oficiálne začali tohtoročné dni mesta. Počas dvoch mesiacov ponúknu viac ako 110 podujatí.

Dni mesta Ružomberok 2018 budú výrazne bohatšie ako po minulé roky. Dôvodom je 700. výročie udelenia mestských výsad v roku 1318.

„V rámci osláv chceme zapojiť najrôznejšie oblasti ľudskej aktivity, žánre, štýly, umenie, šport, remeslá, zážitky. Ich spájaním dosiahneme kompaktný, estetický celok,“ uviedla vedúca oddelenia regionálnej politiky radnice Gabriela Demčáková.

Najväčším podujatím bude už tradične Ružomberský jarmok, ktorý sa uskutoční 1. a 2. júna. „Tohto roku sme pre verejnosť pripravili vystúpenia zoskupení ako Vidiek, Lúčnica, Hex, Horkýže Slíže, Iné Kafe a ďalších,“ informovala Dagmar Zachová z Kultúrneho domu Andreja Hlinku, ktorý je hlavným organizátorom dní mesta.

„Mnohé podujatia financuje mesto priamo z rozpočtu, iné ako dotáciu, ďalšie cez OOCR Region Liptov, alebo sme partnerom pri iných akciách,“ upresnila Demčáková.

Okrem udelenia mestských výsad si Ružomberok v tomto roku pripomína aj 25. výročie zápisu Vlkolínca do Zoznamu kultúrneho dedičstva UNESCO. Jubileum pripomína aj putovná výstava Vlkolínec včera a dnes, ktorá bola v uplynulých mesiacoch inštalovaná v Bardejovských Kúpeľoch a v Levoči. V nasledujúcich týždňoch si ju budú môcť pozrieť obyvatelia Banskej Štiavnice, Žiliny a ďalších slovenských miest.

Prehľad jednotlivých podujatí v rámci Dní mesta Ružomberok 2018 nájdu všetci záujemcovia na tomto mieste.

Foto – ruzomberok.sk

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.