Zrážka autobusu a nákladného auta v Černovej si vyžiadala troch zranených

Pri nehode sa zranili tri osoby. Foto: Facebook/Polícia SR - Žilinský kraj
V autobuse sa nachádzala výprava futbalistov MFK Tatran Liptovský Mikuláš, ktorí cestovali zo zápasu v Trenčíne.

Zrážka autobusu a nákladného auta v sobotu v noci v ružomberskej mestskej časti Černová si vyžiadala troch zranených, ktorí cestovali v autobuse. Policajti uložili vodičovi nákladného auta pokutu. TASR o tom v nedeľu informoval Peter Ondák z oddelenia komunikácie a prevencie Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline.

„Štyridsaťdeväťročný muž viedol nákladné motorové vozidlo Volvo po ceste I/18 v smere z Ružomberka na Žilinu. V mestskej časti Černová sa plne nevenoval vedeniu motorového vozidla, následkom čoho prešiel do protismernej časti vozovky, kde svojím ľavým spätným zrkadlom zachytil protiidúci autobus Scania, ktorý viedol 69-ročný vodič,“ opísal Ondák.

Vodič autobusu sa podľa neho snažil zabrániť zrážke, zašiel až na krajnicu vo svojom smere jazdy, pričom sa už nákladnému vozidlu nedokázal vyhnúť. „Pri dopravnej nehode došlo k poškodeniu spätných zrkadiel a sklenených výplní na autobuse, následkom čoho sa zranili tri prepravované osoby, ktoré previezli do nemocnice,“ doplnil.

Fotogaléria

Zdroj: teraz.sk

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.