Blokáda ciest: Od Žiliny, Bystrice a Kubína sa popoludní do Ružomberka nedostanete

V piatok medzi 16.00 až 17.00 hodinou nespokojní starostovia a obyvatelia dolného Liptova zablokujú cesty v Likavke, Liptovskej Osade a v Stankovanoch – Rojkove.

O pripravovanej blokáde, ktorej cieľom je upozorniť na viaznucu výstavbu diaľnice D1 a rýchlostnej cesty R1, informovalo na svojom facebookovom účte mesto Ružomberok.

„Znova sa musíme spojiť v proteste proti neschopnosti a nekompetentnosti opätovne rozbehnúť výstavbu diaľnice v Ružomberku,“ uviedlo mesto v statuse nazvanom Klame nám NDS?

Protestujúci v piatok popoludní medzi 16.00 až 17.00 hodinou zablokujú cesty v Likavke pri Hubertuse, v Stankovanoch – Rojkove pri lavičke a v Liptovskej Osade v centre obce.

„Nedopustíme na Liptove takúto neschopnosť, aby za 20 rokov neodovzdali ani jeden meter diaľnice D1!!! Nedopustíme takéto svinstvo na Ružomberku!!!“ kritizuje mesto Národnú diaľničnú spoločnosť.

K podobným protestom došlo už v júni tohto roku. Rovnako v piatok vtedy zablokovali centrálnu ružomberskú križovatku pri Mondi SCP.

„Je nemysliteľné, aby minister dopravy a diaľničná spoločnosť pracovali takýmto spôsobom. Nie je možné, aby nikto nevedel buchnúť po stole a povedať, aby sa konečne začala stavať diaľnica pri Ružomberku,“ hovorí pre Ružomberský magazín starosta obce Švošov Milan Široň.

Ak sa situácia nepohne, sú starostovia a obyvatelia pripravení v nátlakových akciách pokračovať aj naďalej. „Pôjdeme pred parlament a budeme žiadať rezignáciu ministra dopravy a personálne zmeny v diaľničnej spoločnosti,“ zdôrazňuje starosta Široň.

Na pripravovanú blokádu vodičov upozorňuje aj polícia. „Motoristom odporúčame, aby sa v čase od 16.00 do 17.00 hodiny týmto úsekom ciest pokiaľ možno vyhli. Pre tranzitnú dopravu zo západu na východ SR a opačne polícia odporúča využiť cestu cez Banskú Bystricu – horský priechod Čertovica – Poprad a zo severu na juh SR cez Dolný Kubín – Kraľovany – Martin – Banskú Bystricu,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Jana Balogová.

Foto – facebook.com

Vyštudoval som dejepis a náboženskú výchovu, doktorandské štúdium som absolvoval v odbore teória a dejiny žurnalistiky. Pedagogicky pôsobím na Katedre žurnalistiky Katolíckej univerzity v Ružomberku, píšem pre internetový denník Postoj.sk a pre médiá komentujem dianie v cirkvi.