Takto sme na Jána a Martinu spomínali v Ružomberku (fotogaléria)

Približne 400 ľudí prišlo vo štvrtok podvečer do Parku Š. N. Hýroša, aby si pripomenuli výročie zavraždenia novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Nezabudneme! Pokračujeme! Takto znel názov spomienkových stretnutí na Jána a Martinu, ktoré sa dnes konali v takmer 60 mestách na Slovensku aj v zahraničí. Medzi nimi nechýbal ani Ružomberok.

Do Parku Š. N. Hýroša začali ľudia prichádzať krátko pred 17. hodinou a pred portrétmi zavraždenej dvojice zapaľovali sviečky. Stretnutie otvorila pieseň repera Veca Krv na rukách, po ktorej nasledovala minúta ticha.

 
 

RK Magazín je už tri roky súčasťou ružomberských médií a stále pokračuje vo víziách svojich zakladateľov. Našim cieľom je robiť kvalitnú lokálnu žurnalistiku. Aby sme mohli naďalej slobodne tvoriť, potrebujeme aj vašu podporu.

 
 

Prítomným sa následne prihovorili viacerí organizátori – Ladislav a Katarína Matejoví, Miroslav Klíma, Ján Kuráň či Robert Kolár.

Hosťom stretnutia bol organizátor pochodov Za slušné Slovensko z Levíc, Ľudovít Sebelédi, ktorý je v týchto dňoch v Ružomberku na lyžiarskom zájazde.

Zazneli aj listy od rodičov Jána a Martiny, úryvok z knihy Umlčanní, ako aj vyhlásenia slovenských novinárov, učiteľov a farmárov.

Symbolickou bodkou za stretnutím bola pieseň zavraždeného speváka Johna Lennona Imagine.

Autorom nasledujúcich fotografií je Pavol Dérer.