„Dal by som si pašteku!“

…povedal držiac ma za ruku po krátkej, ale intenzívnej prechádzke podvečerným lesom. „Snívam o tej, kačacej, v sklenej dóze. O tej, ktorú som našiel pod vianočným stromčekom a nedožila ani Štefana.“ Krátko som sa pousmiala, ale v hlave som mala radosťchŕliaci ohňostroj: „Snívaš o paštéte?“ Nič nepovedal, len so zubatým úsmevom zdvihol hlavu a súhlasne ňou pokýval presne tak, ako to robievajú špunti v škôlke.

Dvakrát otočil kľúčom v zámke, vyzul zablatené topánky, umyl ruky a zasvietil v chladničke. A bola tam! Kačacia! Od slovenského mäsového gurmána, s vysokým podielom mäsa, bez ingrediencií s E a číslicami. „Splnený sen!“ s neskrývanou detskou radosťou v hlase volal a ďalej slastne vylizoval dno paštétovej nádoby. Ja som sa zatiaľ opäť v mysli vrátila do lokálnej mäsiarne, kde som vďaka 5-hviezdičkovým predvianočným recenziám miestnej predavačky skočila po originálnom darčeku pre svojho paštétového labužníka.

Dnes som sa tam zastavila opäť. Zadívala som sa na slečnu predavačku a uvedomila si, že za ostatný rok „ubudla“ o dobrých 50 kilov. Vďaka tomu prešla výraznou transformáciou. A nielen telesnou. „Viete, ja som si splnila celoživotný sen! Už som nevládala, nemohla, nechcela nosiť to telo.“ A tak sa z na pohľad zrelej 45-tky stala usmievavá slečna s charakteristickým odórom chrumkavej tinedžérky. Usmiata! Veselá! Šťastná! A ja som bola šťastná tiež – s paštétou v kabelke, s netrpezlivou náhlivosťou v nohách a s dobrým pocitom zo stretnutia s človekom, ktorý je rád už len preto, že je (asi už až tak veľa neje, ale o tom to tiež je).

Ja som chcela len toľko – že dajme štart! Alebo aj reštart. Ak sme to nestihli 1/1/18, tak aj dnes. Napíšme, nakreslime, uštrikujme alebo vyrežte do tekvice svoj sen. Lebo sny sa plnia!  A nezáleží na tom, či je to paštéta, nové lodičky, iné poličky, veselá rodina, úspešná kariéra, o chlp menšia podhrdlina a či šťastná smrti hodina. Snívajme 24/7 nielen v 2018!

K realizácii snov, treba urobiť aspoň jeden krok. Možno aj v duchu hesla: Rozhýb pupok, Ružomberok! Tipy na to ako začať so zmenou a pár, možno i vtipných, príbehov nájdete v tomto blogu už čoskoro.

A nezabudnite: ak chcete niekomu povedať „mám ťa rád“, urobte to hneď. A nemusíte hľadať špeciálne slová – niekedy to povie za vás aj pašteka.

Doma som v Občianskom združení RosArt // www.oz-rosart.sk, v Ružomberskom divadle RosaThea sa hrám na režisérku, zaujíma ma divadlo, literatúra, kultúra, psychológia, marketing a hľadanie návodu na šťastný život.