Keď nám otvárajú oči…

Nový televízor.

Rada pozorujem – aj vlastné deti, do ktorých vkladám nekonečnú dôveru. Aj vy sa vidíte v týchto slovách?

Nedávno sme si kúpili náš prvý televízor. Doteraz sme zámerne toto médium kvôli multilinguálnej výchove nemali. Pri pozeraní našich prvých spoločných správ z domova sa ma dcéra spýtala hneď niekoľko otázok. Je dobré mať televízor, no zároveň, je dobré mať aj trpezlivosť s vysvetľovaním.

 
 

RK Magazín je už tri roky súčasťou ružomberských médií a stále pokračuje vo víziách svojich zakladateľov. Našim cieľom je robiť kvalitnú lokálnu žurnalistiku. Aby sme mohli naďalej slobodne tvoriť, potrebujeme aj vašu podporu.

 
 

Ako vysvetľujete svojim deťom to, čo sa v našom štáte deje? Niekedy si ich stačí len vypočuť: https://vimeo.com/manage/383563238/general

Od mojich detských rokov som spontánne hladná po umení. Vyštudovala som textilný dizajn a multimédiá v Ateliéri slobodnej kreativity na VŠVU. Po absolvovaní VŠVU som odišla na študijný pobyt do Newcastle Upon Tyne v Anglicku, kde som zotrvala nasledujúcich 14 rokov. V roku 2006 som niekoľko mesiacov žila a tvorila v Berlíne. V lete 2015 ma umenie zasa zavialo do Budapešti, kde som spolupracovala s Gallery8. V súčasnosti žijem v Ružomberku - väčšinou ma nájdete v Galérii Ľudovíta Fullu. V septembri 2014 som založila iniciatívu Fotobežka, ktorej sa venujem doteraz. Rada rozoberám každodennú realitu na súčiastky.