Kliniky z chirurgického pavilónu sú dočasne presťahované

Ústredná vojenská nemocnica v Ružomberku rekonštruuje chirurgický pavilón. Lôžkové časti niektorých kliník z tohto pavilónu presunuli do náhradných priestorov.

Ústredná vojenská nemocnica (ÚVN) SNP – FN Ružomberok na webovej stránke informovala o zmenách, ktoré súvisia s rekonštrukciou chirurgického pavilónu.

,,Z dôvodu príprav na začatie rekonštrukcie chirurgického pavilónu budú pracoviská nachádzajúce sa v tejto časti budovy postupne presťahované do náhradných priestorov,“ uvádza hovorkyňa ÚVN Petra Dišková.

Ambulancie požiarom zasiahnutého pavilónu otvoria, niektoré kliniky sú v náhradných priestoroch

Zmeny sa týkajú najmä lôžkových častí jednotlivých kliník

Klinika neurochirurgie (lôžková časť) je od  11. novembra presťahovaná do priestorov očnej kliniky, ktorá sa nachádza na 1. poschodí. Ambulancie zostávajú v pôvodných priestoroch v budove chirurgie.

Očná klinika (lôžková časť) je od 9. novembra presťahovaná do priestorov kožného oddelenia na 1. poschodí. ,,Ambulancie a očná pohotovosť zostávajú v pôvodných priestoroch v  budove očnej kliniky,“ informuje Dišková.

Klinika fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie je od 28. októbra presťahovaná do priestorov bývalého COVID-ového centra (vakcinačné centrum) na Považskej ulici.

Klinika cievnej chirurgie (lôžková časť) je od 26. októbra presťahovaná do budovy kliniky neurológie na prvom poschodí. Ambulancie zostávajú na pôvodnom mieste.

Telefonické kontakty na kliniky ostávajú nezmenené. Dišková na záver dodáva, že informácie postupne dopĺňajú a budú pravidelne informovať o zmenách, ktoré sa uskutočnili.

Zdroj: ÚVN Ružomberok

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.