Zamestnanci ÚVN Ružomberok môžu petíciu slobodne podpísať

Nemocnica sa dištancovala od stanoviska poslanca Jána Kuráňa, ktorý na sociálnej sieti uviedol, že v ÚVN vraj majú jej podpísanie niektorým zamestnancom zakazovať.

Poslanec mestského zastupiteľstva Ján Kuráň (nezávislý, klub Za slušný Ružomberok), ktorý spustil petíciu za vypísanie referenda o odvolaní primátora, uviedol na sociálne sieti facebook, že zamestnanci nemocnice ju vraj podpísať nemôžu.

„Pýtam sa, prečo je vraj zamestnancom v ÚVN v Ružomberku zakazované podpisovať ich nadriadenými petíciu za vyhlásenie referenda? A to vraj pod hrozbou prepustenia z práce!…,“ píše okrem iného v statuse Kuráň.

Status Jána Kuráňa z 22. októbra 2019. Zdroj – reprofoto, facebook.com/jan.kuran

Poslanec tvrdí, že status napísal na základe priamej informácie, ktorú dostal od zamestnanca ÚVN. V komentári pod statusom rodinný príslušník zamestnanca nemocnice túto skutočnosť potvrdzoval. Neskôr však komentár jeho autor zmazal.

Ústredná vojenská nemocnica (ÚVN) dnes poskytla médiám stanovisko, ktoré rovnako zverejnila aj na sociálnej sieti. Tvrdenia Jána Kuráňa označila za nepravdivé.

„Tvrdenia pána Mgr. Art Jána Kuráňa sa nezakladajú na pravde. Vedenie nemocnice si je vedomé práv občanov Slovenskej republiky slobodne vyjadrovať svoj názor, ktoré je zakotvené aj v Ústave Slovenskej republiky. Vedenie nemocnice nikdy nemalo a nemá ambície zasahovať do politického diania miestnej samosprávy,“ píše sa v stanovisku ÚVN.

Nemocnica zvažuje v prípade opakovania podobných tvrdení vyvodenie právnych dôsledkov.

Reakcia Ústrednej vojenskej nemocnice z 23. októbra 2019. Zdroj – reprofoto, facebook.com/Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok – fakultná nemocnica

Titulná fotografia – ilustračná, Zdroj – redakcia.

Mám za sebou desať rokov práce v Mestskej televízií Ružomberok. Pedagogicky pôsobím na Katedre žurnalistiky Katolíckej univerzity, kde som aj vyštudoval. V Ružomberskom magazíne som šéfredaktor.