Maloletý chlapec hodil kameň do auta aj do reklamného baneru

Chlapec hádzajúci kamene do auta a do reklamnej výplne, fajčiari na zastávke aj stratená peňaženka počas nočnej zábavy. Mestská polícia riešila v minulom týždni viacero prípadov.

Na základe telefonického oznámenia bola v pondelok 22. januára na poludnie vyslaná hliadka mestskej polície na autobusovú stanicu. Podľa oznámenia tam bol chlapec, ktorý hodil po okoloidúcom vozidle kameň. Predtým ešte stihol rozbiť sklenenú výplň na jednej z informačných tabúľ. Hliadka ihneď po príchode videla, že chlapec má psychické problémy. Rodičia neskôr potvrdili, že chlapec má jednu z foriem autizmu. Cestou zo školy vystúpil na zlej zastávke, čo v ňom vyvolalo spomínané nevhodné a agresívne správanie. Poverený príslušník síce priestupok v zmysle zákona odloží záznamom, pretože nie je možné z dôvodu nízkeho veku a taktiež duševného stavu podozrivého ho nie je možné vyriešiť. Avšak škodu, ktorú chlapec spôsobil, musia jeho rodičia uhradiť.

V ten istý deň doniesli do veterinárnej ambulancie na Námestí Andreja Hlinku psíka, ktorý sa túlal po okolí. Následne vec oznámili na mestskú políciu. Hliadka psa prevzala a dočasne umiestnila v koterci v priestoroch mestskej polícii. Na základe známky, ktorú mal pes na obojku, bol zistený a kontaktovaný majiteľ. Psa si prevzal, no porušenie povinnosti držiteľa psa bolo  vyriešené  blokovom konaní.

Príslušník mestskej polície, ktorý obsluhoval kamerový systém v noci, v piatok 19. januára, si po 22:00 všimol pod prístreškom MAD na železničnej stanici fajčiť dvoch ľudí. Išlo o mladých ľudí, čo sa potvrdilo pri následnej kontrole. Hliadka po predložení dokladov totožnosti zistila, že ide o 16-ročného chlapca a len 15-ročné dievča. Ohorky cigariet, samozrejme, skončili na zemi. Porušením zákona o ochrane nefajčiarov sa už zaoberá poverený príslušník mestskej polície. Pretože išlo o mladistvé osoby,  vec bude doriešená v prítomnosti rodičov.

V ten istý piatkový večer sa o pomoc na mestskú políciu obrátil mladý muž. Mladík sa bol v Ružomberku dva dni predtým zabávať v jednom nočnom podniku v centre mesta. Odvtedy nemohol nájsť peňaženku s dokladmi. Hliadka šla do podniku, kde sa od obsluhy dozvedeli, že bola nájdená čierna mikina. V nej sa nachádzala aj hľadaná peňaženka s občianskym a vodičským preukazom, dokladmi od vozidla a finančná hotovosť 5 eur. Hliadka nájdené veci prevzala a kontaktovala majiteľa, ktorý si ich prišiel prevziať.

Správa je zostavená z tlačovej správy Mestskej polície z dňa 26. januára 2018,

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.