Muž pod vplyvom alkoholu vypadol z okna

Ilustračné foto. Zdroj: canva.com

Opitý muž sa oprel o okno, to sa preklopilo a on z neho vypadol. Utrpel zranenia, ktoré si vyžiadali prevoz do nemocnice. 

V nedeľu 29. októbra preverovala hliadka Mestskej polície (MsP) v Ružomberku telefonické oznámenie na sídlisku Klačno. Podľa oznamovateľa tam mal pred jedným z vchodov sedieť na lavičke pán v tričku, ktorý mal zakrvavenú tvár a triasol sa od zimy.

Podľa svedkov mal muž vypadnúť z okna na chodbe. Medzi prvým a druhým poschodím našli otvorené okno.

,,K vypadnutiu z okna malo dôjsť tak, že po schodisku sa pohyboval muž pod vplyvom alkoholu, pravdepodobne stratil rovnováhu a chcel sa oprieť o okno, ktoré sa preklopilo a on z neho vypadol. Najprv spadol na striešku nad vchodom a následne na zem,“ informoval Roman Jankovič z MsP.

Keďže na hlave mal tržnú ranu a sťažoval sa na bolesť hlavy, okamžite mu privolali rýchlu zdravotnícku pomoc, ktorá ho po prvotnom ošetrení previezla do nemocnice.

Ukradol bicykel a vozil sa s ním po meste

V sobotu 21. októbra sa na mestskú políciu dostavil obyvateľ Ulice Scota Viatora a oznámil, že mu niekto ukradol bicykel.

,,Poverený príslušník mestskej polície si prezrel záznamy z kamerového systému v inkriminovanom čase. Na zázname našiel neznámeho muža, ktorý bicykel ukradol. Ten sa na bicykli pohyboval po meste, nakoniec sa stratil na miestach, ktoré nie sú pokryté kamerovým systémom,“ priblížili z polície.

Hliadky boli oboznámené s popisom podozrivého, no jeho totožnosť sa nepodarilo zistiť. Aj nasledujúcu noc zaznamenali pohyb hľadaného muža, ten sa opätovne pohyboval po meste na bicykli a pred príchodom hliadky sa stratil mimo kamier.

Zlodeji ukradli bicykle priamo z dvora v Liptovskej Štiavnici

Dve hodiny po polnoci preverovali mestskí policajti oznámenie o porušovaní nočného kľudu na Ulici Textilná. Hliadka oslavujúcich upozornila na neskorú nočnú hodinu a keď sa vracala do mesta, pred jedným z vchodov zbadala bicykel.

,,Išlo o ukradnutý bicykel. Vo vchode, podľa popisu, našli aj podozrivého z krádeže. Bicykel bol následne vrátený majiteľovi,“ spresnil Jankovič.

Priestupkom proti majetku sa zaoberá poverený príslušník mestskej polície, ktorý prijal oznámenie o krádeži.

Muži sa pred políciu skrývali v budove

V piatok 20. októbra na pravé poludnie kontrolovala hliadka mestskej polície objekt v centre mesta. Napriek tomu, že majiteľ ho zabezpečil proti neželaným návštevám, mestskí policajti v ňom našli štyri osoby.

,,Išlo o štyroch bezdomovcov, tri ženy a jedného muža. Všetky osoby, ktoré neoprávnene obsadili budovu boli vyzvané, aby objekt opustili,“ uviedli z mestskej polície.

Objekt mestskí policajti kontrolovali aj v noci 29. októbra. Vtedy v ňom našli dvoch mužov, jeden z nich bol v policajnom pátraní a druhý mal nasledujúci deň nastúpiť do výkonu trestu odňatia slobody. Keďže po prvom mužovi pátrala štátna polícia, na miesto privolali hliadku z obvodného oddelenia, ktorá si muža prevzala.

Priestupok proti občianskemu spolunažívaniu riešili mestskí policajti v piatok 20. októbra na sídlisku Baničné.

,,Na základe oznamovateľa a výpovedí ďalších svedkov hliadka zistila, že jedna pani mala nezhody s ostatnými susedmi a jednu susedku slovne urážala,“ priblížili policajti.

Hliadka preto kontaktovala podozrivú a v zmysle zákona o priestupkoch jej uložila blokovú pokutu.

Starej mame sa stratil štvorročný vnuk, hľadala ho polícia

Zdroj: MsP Ružomberok

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.