Požiar na Klačne spôsobil zrejme mladík z Revúcej

Ružomberská polícia obvinila 24-ročného muža z okresu Revúca z krádeže a podpálenia skladu pri tenisových kurtoch na Klačne.

V rukách ružomberských policajtov skončil v uplynulých dňoch 24-ročný mladík z okresu Revúca. Muž sa mal koncom apríla tohto roku vlámať do drevenej budovy, ktorá tvorila zázemie pre tenisové kurty na Klačne a následne spôsobiť jej požiar. O podrobnostiach sme nedávno informovali.

„Z kancelárie a skladu mal odcudziť  viacero druhov náradia a športové oblečenie v hodnote asi 520 eur. Následne mal presne nezisteným spôsobom spôsobiť v kancelárii a sklade pri tenisových kurtoch športového klubu požiar, ktorým došlo k zahoreniu a poškodeniu zariadenia, rôznych vecí a náradia, čím vznikla majiteľovi škoda vo výške najmenej 5.000,” informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru v Žiline Jana Balogová.

Polícia obvinila 24-ročného mladíka zo zločinu krádeže v súbehu s prečinom poškodzovania cudzej veci.

„Obvinený muž z okresu Revúca je stíhaný na slobode a v prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov,” doplnila Balogová.

 

 

 

 

 

Fotografie zhoreniska na Klačne. Zdroj -Polícia SR

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.