Pozor na medvede na ružomberskom cintoríne, lákajú ich sviece

Štvornohí nezbedníci porozbíjali svietniky, rozhádzali kvety a poničili dekorácie. Mesto spolu so Zásahovým tímom pre medveďa hnedého “Západ” situáciu riešia, v dôsledku čoho uzavreli mestský cintorín.

V priebehu minulého týždňa ružomberská radnica zaznamenala neporiadok a ničivú spúšť na Mestskom cintoríne v Ružomberku. Okolo hrobov boli  porozbíjané svietniky, porozhadzované kvety a poničené dekorácie. Keďže si vedenie mesta myslelo, že to spôsobili vandali, Mestská polícia v Ružomberku posilnila hliadky.

,,Po včerajšiu je však jasné, že za neporiadkom na cintoríne, stoja viaceré medvede, ktorých výskyt sme zaznamenali v areáli a okolí cintorína. V nedeľu 4. júna bol na miesto privolaný aj Zásahový tím pre medveďa hnedého “Západ”, dnes (5. júna) večer bude v práci pokračovať,” uviedol hovorca ružomberského primátora Vladimír Miškovčík s tým, že situáciu aktuálne riešia v spolupráci so správcom cintorína – Technickými službami Ružomberok.

Fotogaléria

Odporúčajú nenavštevovať cintorín vo večerných hodinách

Kým sa situácia neupokojí, mesto prijalo niekoľko opatrení a žiada obyvateľov o ich rešpektovanie z dôvodu bezpečnosti.

  • “Mestský cintorín, ktorý bol doteraz prístupný nepretržite, bude vo večerných hodinách od 19.00 hod. do 8.00 hod. uzatvorený.
  • Posilnená bude v okolí činnosť hliadok Mestskej polície Ružomberok.
  • Medvede lákajú na hroby sviece, žiadame preto návštevníkov cintorína, aby ich do odvolania nepoužívali.
  • V prípade, ak to nie je úplne nevyhnutné, obmedzte návštevu cintorína vo večerných hodinách.
  • Niekoľko zásad správania pri strete s medveďom hnedým poskytuje zásahový tím na svojej stránke https://zasahovytim.sopsr.sk. Zhrnuté sú na obrázku nižšie,” zdôraznil hovorca.
Užitočné informácie v prípade stretu s medveďom. Foto: FB/Mesto Ružomberok

Zdroj: FB/Mesto Ružomberok

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.