Pozrite si kompletný zoznam odberových miest v ružomberskom okrese

Dočasné odberné miesta na antigénové otestovanie zriadia vo všetkých dolnoliptovských obciach okrem Turíka. K dispozícii ich bude v sobotu 25, v nedeľu 13. V Hubovej, Komjatnej a Liptovskej Štiavnici sa môžu záujemcovia nechať otestovať už v piatok (+ kompletný zoznam).

Aktuálne prebieha deväťdňové obdobie, počas ktorého sa realizuje skríning obyvateľstva. Podrobnosti opätovného celoplošného testovania sme vám priniesli už v tomto článku.

Okrem konkrétnych odberných miest v Ružomberku sme v ňom informovali tiež o tom, ako sa podmienky sprísnia pre tých, ktorí testovanie nepodstúpia.

V tomto texte si môžete pozrieť kompletný zoznam odberných miest v ružomberskom okrese. Údaje poskytol Okresný úrad v Ružomberku.

Testovať bude každá obec na dolnom Liptove okrem Turíka. Odtiaľ obyvateľov presmerujú na odbery do testovacích miest v Liskovej. Dovedna 11 obcí vyčlenilo na skríning dva dni. V ostatných budú odbery vykonávať buď v sobotu alebo len nedeľu. V Hubovej, Komjatnej a Liptovskej Štiavnici sa môžu záujemcovia nechať otestovať už v piatok.

Odberné miesta v ružomberských obciach. Zdroj: redakcia, Okresný úrad v Ružomberku.
Odberné miesta v ružomberských obciach. Zdroj: redakcia, Okresný úrad v Ružomberku.

 

Titulná fotografia: záber z prvého kola plošného testovania v Štiavničke. Autor: Juraj Brezáni

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.