Prvá prehra v príprave

Ružomberčania zaznamenali prvú prehru pod novým trénerom. Foto: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok prehrali v sobotu 8. júla v štvrtom stretnutí v rámci letnej prípravy s MFK Karviná 0:1.

Zverenci Petra Tomka boli po polovici prípravy stopercentní, keď v doterajších troch vystúpeniach zvíťazili. Postupne Liptáci zdolali Kroměříž (3:1), FC Košice (3:2) a naposledy triumfovali v domácom prostredí nad FK Pohronie 2:1.

O výsledku rozhodol úvod stretnutia

Za Karvinú, ktorá sa po roku strávenom v druhej lige vracia do elitnej českej súťaže, nastúpila aj jej nová akvizícia Matej Čurma. Pre tohto 27-ročného defenzívneho hráča išlo o mimoriadne špecifický duel, keďže v minulosti pôsobil v MFK Ružomberok.

Lepší vstup do súboja mali „Karviňáci“, ktorí sa v 9. minúte ujali vedenia zásluhou nigérijského záložníka Luckyho Ezeha1:0. V úvodnej 45-minútovke gól už nepadol a preto po nej viedlo české mužstvo najtesnejším rozdielom.

Ani v druhom polčase sa už skóre nezmenilo, vďaka čomu MFK Karviná triumfovala nad MFK Ružomberok 1:0. Liptáci si tak pripísali prvú prehru v príprave.

Príprava vrcholí

Najbližší duel odohrajú „Tomkovci“ v piatok 14. júla, keď vyzvú poľské prvoligové mužstvo Cracovia Krakov. Generálkou na Niké ligu bude pre „oranžových“ zápas proti ukrajinskému tímu Zorya (22. júl), ktorá v nedávno skončenom ročníku tamojšej ligy skončila na 3. mieste.

Najvyššia slovenská súťaž štartuje v posledný júlový víkend (28. – 30. júl). MFK Ružomberok odohrá úvodný duel nového ročníka Niké ligy v sobotu 29. júla na pôde MŠK Žilina.