Ružomberský okres suverénne volil Jurinovú

V ôsmich krajoch a piatich voľbách volilo Slovensko županov dokopy už štyridsaťkrát. Až teraz si za županku zvolilo ženu. V Žilinskom kraji sa ňou stala Erika Jurinová. Najviac hlasov dostala aj v ružomberskom volebnom obvode.

Erika Jurinová (OĽaNO, KDH, SaS, NOVA, OKS) získala 82 034 hlasov. Doterajšieho župana Juraja Blanára (Smer-SD) porazila s veľkou prevahou. Po dvanástich rokov v kresle župana získal 55 931 hlasov.

Ružomberské výsledky v podstate kopírujú tie krajské. Dominovala Jurinová so 7655 hlasmi, pred Blanárom s 2641 hlasmi a tretím Mariánom Murínom (nezávislý) s 2304 hlasmi.

Ružomberský okres aj na ďalších miestach kopíruje krajské výsledky. Na štvrté miesto sme poslali kandidáta extrémnej pravice Petra Sagana (Kotleba – ĽSNS) 1552 hlasov.

Nasledujú Anton Martvoň (nezávislý) s 891 hlasmi, Ján Mikolaj (SNS) s 252, Peter Cibulka (nezávislý) s 244 a Stanislav Pirošík (Vzdor – strana práce, KSS) so 167. Kristián Hoffmann (Strana zelených Slovenska), napriek tomu, že sa kandidatúry vzdal, získal u nás 81 hlasov.

Ilustračná fotografia – Erika Jurinová (zdroj – facebookový profil E.J.)

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.