V Liptovskej Lúžnej horelo humno, škodu predbežne vyčíslili na 90-tisíc eur

Foto: FB/Hasiči Liptovská Lúžna

Požiar sa rozšíril aj na susednú hospodársku budovu a strechu obytného domu. Na mieste zasahovali profesionálni hasiči z Ružomberka a Liptovského Mikuláša, ako aj dobrovoľní hasiči z okolitých obcí.

Vo štvrtok 9. februára krátko po 13:00 hod. vypukol požiar humna v katastri obce Liptovská Lúžna, v okrese Ružomberok.

Na mieste zasahovali príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Ružomberku (OR HaZZ), OR HaZZ v Liptovskom Mikuláši, členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí (DHZO) Liptovská Lúžna, Liptovská Osada, Liptovské Revúce a Likavka.

Príčina vzniku požiaru je v štádiu vyšetrovania

,,Po príjazde na miesto požiaru naša jednotka okamžite zahájila hasebné práce, nakoľko požiar bol v rozvinutej fáze horenia a rozšíril sa na susednú hospodársku budovu, ako aj na časť strechy obytného domu,”  informujú dobrovoľní hasiči z Liptovskej Lúžnej na sociálnej sieti.

Ako dodali, pomocou niekoľkých C prúdov sa požiar podarilo zlikvidovať v súčinnosti s OR HaZZ Ružomberok, OR HaZZ Liptovský Mikuláš, DHZO Liptovská Osada, DHZO Liptovské Revúce a DHZO Likavka.

,,Pri požiari boli použité autonómne dýchacie prístroje. Následkom požiaru vznikla majiteľovi objektu priama materiálna škoda predbežne vyčíslená v sume 90 000 eur. Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania,” uvádzajú na webe Dobrovoľnej požiarnej ochrany (DPO) SR.

Fotogaléria

Zdroj: FB/Hasiči Liptovská Lúžna, dposr.sk

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.