V Liptovskej Osade majú novú tanečnú sálu

Liptovská Osada prerobila zastarané kino v kultúrnom dome na modernú viacúčelovú tanečnú sálu. Obnovený objekt skolaudovali pred necelými troma týždňami. Odvtedy v ňom usporiadali dva plesy aj fašiangovú zábavu.

Kapacita sály je 120 ľudí, k dispozícii bude sto miest na sedenie. Jedálenský servis by mal byť taktiež pripravený pre sto hostí.

„V kuchynke bude len jednoduchý sporák, čo znamená, že sa tam nebude variť vo veľkom. Strava sa bude riešiť cez ketering. Na tento rok je už prihlásených sedem svadieb,“ približuje starosta obce Róbert Kuzma a dodáva, že celkové náklady na rekonštrukciu predstavovali približne 120-tisíc eur.

Obec realizovala práce svojpomocne od roku 2015. Začali s výmenou strešnej krytiny, v interiéri urobili kuchynku a sociálne zariadenia, budovu podrezali proti vlhkosti, vymenili okná, nainštalovali podlahové kúrenie, dlažby, obklady, vnútorné omietky.

Vlani získali dotáciu 70-tisíc eur od Environmentálneho fondu, vďaka čomu zateplili kultúrny dom aj obecný úrad.

Tento rok sú pre obec prioritou miestne komunikácie. „Bude sa asfaltovať cesta pri dome smútku, Krivý kút, Pod Poľanou a úsek od Koruny po kostol, kde by tiež mali vzniknúť parkovacie plochy,“ vymenúva starosta.

Chceli by sa však pustiť aj do rekonštrukcie husitského kostola a budovania námestia v priestore, ktorý vznikol po zbúraní bývalej fary. „Neviem, či sa nám to tento rok podarí, ale bol by som rád, ak by sme obnovili aspoň kostolnú vežu, pretože je dominantou obce,“ hovorí starosta, ktorý verí, že technicky náročnú stavebnú úpravu sa podarí zrealizovať čím skôr. „Veď aj kúpa kostola bola len taká myšlienka, nikomu nenapadlo, že ho získame,“ dodal s úsmevom.

Foto – autorka

Som vyštudovaná žurnalistka, zaujíma ma kultúra a história dolného Liptova. Rada píšem o problémoch a záujmoch bežných ľudí, cez ich svedectvá sa snažím pripomínať hodnoty, na ktoré by spoločnosť nemala zabúdať. Zároveň pracujem v oblasti zabezpečenia bezpečnosti priemyselných inštalácií.