V Ružomberku zadržala polícia Češku. V aute prevážala mladistvých migrantov do Prahy

Prevádzačke hrozí v prípade dokázania viny 7 až 10 rokov väzenia. 

Vo štvrtok 6. mája v dopoludňajších hodinách zadržala polícia v Ružomberku Češku, ktorá v aute prevážala migrantov.

“Obvinená 38-ročná občianka Českej republiky prevzala pred Centrom pre deti a rodiny v Medzilaborciach tri mladistvé osoby bez potrebných cestovných dokladov s cieľom doviesť ich až do mesta Prahy,” uvádza polícia na svojom oficiálnom facebookovom účte.

Ženu zaistili v rámci akcie “DOMA”, ktorá je zameraná na zadržanie páchateľov trestného činu prevádzačstva. Češka za odplatu vo výške približne 20-tisíc českých korún (v prepočte 777 eur) pomáhala mladistvým občanom pôvodom z Afganistanu pri prechode cez územie Slovenskej republiky.

“Pri ohliadke motorového vozidla boli zaistené viaceré vecné stopy, medzi ktorými boli mobilné telefóny, notebook, doklad o príjme peňazí za uvedený prevoz a igelitový sáčok s neznámou sušinou, ktorá bude podrobená expertíznemu skúmaniu či sa nejedná o omamné a psychotropné látky,” informuje ďalej polícia.

Vyšetrovateľ už vzniesol českej štátnej príslušníčke obvinenie za zločin prevádzačstva. Po dokázaní viny jej hrozí trest odňatia slobody od 7 do 10 rokov.

Na obvinenú bude spracovaný návrh pre prokurátora na jej väzobné stíhanie. Mladistvé osoby opäť vrátia do Centra pre deti a rodiny v Medzilaborciach.

Titulná fotografia: V Ružomberku zadržali Česku, ktorá cez Slovensko prevážala mladistvých migrantov z Afganistanu. Zdroj: fb stránka Polícia Slovenskej republiky. 

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.