Veľkonočný program v skanzene Pribylina videlo viac ako 2600 ľudí

Na snímke návštevníci počas podujatia s názvom Sviatky jari, ktoré sa koná na veľkonočné sviatky v Múzeu liptovskej dediny v obci Pribylina, v sobotu 8. apríla 2023. Foto: TASR - Daniel Stehlík. Zdroj: Teraz.sk
Návštevníci mali možnosť nahliadnuť do veľkonočných zvykov. Pozreli si výstavu kraslíc, naučili sa zapáliť živý oheň či ochutnali jedlá z tradičných receptov gazdovských dvorov.

Tradičný veľkonočný program s názvom Sviatky jari v skanzene v Pribyline si uplynulý víkend pozrelo 2648 návštevníkov. Na sociálnej sieti o tom v utorok 11. apríla informovalo Liptovské múzeum, ktoré skanzen spravuje. Zároveň avizovali, že podujatie pripravia aj na budúci rok.

Návštevníci mali možnosť nahliadnuť do veľkonočných zvykov. Pozreli si výstavu kraslíc, naučili sa zapáliť živý oheň, ochutnali jedlá z tradičných receptov gazdovských dvorov a mnoho iného,” priblížili z Liptovského múzea.

„Ďakujeme, že ste si spoločne s nami vychutnali tohoročné sviatky jari v Múzeu liptovskej dediny Pribylina. Samozrejme, že nás môžete navštíviť kedykoľvek počas otváracích hodín aj mimo našich programových podujatí,“ dodali z múzea.

Zároveň priblížili, že už začínajú pripravovať ďalší program, ktorý sa uskutoční v druhej polovici mája. Pôjde o Výstavu čuvačov 20. mája a Ovčiarsku nedeľu 21. mája.

V pribylinskom skanzene pripravujú veľkonočný program

Zdroj: FB/Liptovské múzeum

Fotogaléria

Zdroj: FB/Liptovské múzeum
Zdroj: FB/Liptovské múzeum

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.