Začali búrať most v Likavke (fotoreportáž)

Doprava je presmerovaná na náhradný dočasný most do jedného jazdného pruhu. Dopravu riadia semafory, tvoria sa kolóny áut a treba počítať so zdržaním.

Ako sme vás už informovali, tento týždeň sa začali búracie práce na moste na štátnej ceste č. I/59, ktorý sa nachádza v katastri obce Likavka. Most pri Centre sociálnych služieb Likava, postavili v roku 1967 a dlhšiu dobu bol v havarijnom stave. Ide o hlavný koridor pre tranzitné spojenie medzi Slovenskom a Poľskom, medzinárodné označenie je E77.

Slovenská správa ciest (SSC), ako prevádzkovateľ cesty plánovala zdemolovať už existujúci most ponad Likavku a nahradiť ho novým už niekoľko rokov. V marci začali práce na jeho zbúraní a postavení nového. Zatiaľ vybudovali vedľa neho dočasný oceľový most. Od soboty 11. júna, úplne uzatvorili starý železobetónový, dopravu presmerovali na dočasný.

Most v Likavke zbúrajú, treba rátať s obmedzeniami

Jazdiť po ňom môžu len vozidlá do šírky štyri metre, nosnosť je určená na maximálne 40 ton, zákaz vstupu platí pre chodcov aj cyklistov. Prejazd po ňom je možný len v jednom jazdnom pruhu, dopravu riadia semafory, hlavne v čase dopravnej špičky sa pred nimi tvoria kolóny. Podľa informácií o dopravných obmedzeniach sa zdržanie pohybuje do 15 minút.

Dopravné obmedzenia sa výrazne dotknú nielen vozidiel smerujúcich na Oravu a opačným smerom, ale aj obyvateľov Likavky, ktorí sa na cestu I/59 pripájajú pred mostom. Počas frézovania vozovky nadjazdu z Ružomberka ponad železnicu pred dvoma rokmi dopravu tiež púšťali striedavo v jednom jazdnom pruhu, tvorili sa dlhé kolóny.

Asfalt na nebezpečnom moste prerobia. Zvodidlá však nepribudnú

Aktuálny priebeh prác si môžete pozrieť vo fotoreportáži Jaroslava Moravčíka.

Fotogaléria

 

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.