Žilinská župa hľadá dobrovoľníkov

Žilinská župa hľadá dobrovoľníkov. Pomáhať budú pri zabezpečovaní potrieb ľudí v samosprávach, nemocniciach, call centre, či zariadeniach sociálnych služieb. Dotazník na prihlásenie a podmienky nájdete v texte.

Župa zároveň hľadá medikov, ktorí majú záujem pomôcť doplniť tím dobrovoľníkov v Call Centre, ktoré je v prevádzke od 19. marca a pomáha odľahčiť štátne linky.  Infolinky sú v prevádzke denne od 8.00 do 22.00 hodiny.​
 
Dobrovoľníkom môže byť každý, kto má minimálne 15 rokov, má dobrý zdravotný stav a za posledný mesiac nebol v zahraničí ani v kontakte so žiadnou osobou s podozrením na ochorenie COVID-19. Za necelý týždeň od spustenia kampane prejavilo záujem takmer 400 dobrovoľníkov, z toho 23 medikov.
V prípade záujmu sa môžu dobrovoľníci aj medici prihlásiť vyplnením jednoduchého online dotáznika: https://bit.ly/33KZ8pk

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.