Zomrel jezuita Ondrej Gabriš

Ružomberských veriacich zasiahla ďalšia smutná správa. Vo veku nedožitých 60 rokov náhle zomrel páter Ondrej Gabriš, kňaz Spoločnosti Ježišovej. Informáciu o zádušnej svätej omši a pohrebe zverejnia čoskoro.

Ondrej Gabriš sa narodil 19. 11. 1960 v Čadci. Do Spoločnosti Ježišovej vstúpil 30. 7. 1991 v Trnave. Za kňaza bol vysvätený 26. 6. 1999 v Bratislave. Slávnostnú profesiu štyroch sľubov zložil 6. 9. 2003 v Ružomberku.

Páter Gabriš v súčasnosti zastával funkciu sócia novicmajstra v Ružomberku. Bol zároveň vicepostulátorom kauzy blahorečenia Tomáša a Františka Munkovcov.

Zomrel v ružomberskej nemocnici na oddelení ARO, kde bol po náhlom kolapse v priestoroch rehoľného domu prevezený rýchlou zdravotnou službou.

Zdroj: jezuiti.sk

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.