Predvolebný primátorov plagát pre pamätníkov (2018)

Práve v posledné dni, keď od komunálnych volieb už uplynuli dva mesiace, sa v meste stáva predmetom polemiky občanov.

Mnohí, ktorí ho našli v poštových schránkach sídlisk a v rodinných domoch a hlavne však ružomberskí seniori si kladú otázky: Ako to myslel s tými oznámeniami o 30-tich eurách vianočného príspevku pre seniorov, pre príspevky prvonarodených detí, cestujúcich dôchodcov MHD, o lacnejšom odvoze komunálneho odpadu a zrušení dane za psov. Odkedy to má platiť, dostaneme vianočný príspevok ešte teraz, aj keď je tri týždne po Vianociach?

Ružomberskí voliči si tento primátorov plagát z roku 2018 dobre zapamätali. Obojstranný informačný (leták) plagát či plagátik rozmeru A4, bude patriť k tým najpamätnejším. Koľké mestá by nám ako mestu mohli závidieť, že niečo takéto sa uskutočniť dá. Mesto, ktoré je finančné zdravé, nezadĺžené,  navyše s podporou Mondi SCP, nadáciami a s  predvolebným sľubom primátora, ktorý ho určite dodrží. Len všetko nemôže prísť naraz, ako si to mnohí jeho obyvatelia myslia.

 
 

RK Magazín je už tri roky súčasťou ružomberských médií a stále pokračuje vo víziách svojich zakladateľov. Našim cieľom je robiť kvalitnú lokálnu žurnalistiku. Aby sme mohli naďalej slobodne tvoriť, potrebujeme aj vašu podporu.

 
 

Preto by nebolo od veci pripomenúť to občanom, ktorí nie sú pravidelní čitatelia Ružomberského magazínu, že primátor Igor Čombor sa k benefitom, ktoré hodlá počas jeho druhého volebného obdobia uskutočniť, jasne vyjadril.

Na šestnástu zo sedemnástich otázok Ružomberského magazínu čísla 11/2018 a redakcie, s príspevkom „Čo som sľúbil, to splním“, odpovedal: „Tak rýchlo to nestihnem zrealizovať. Najprv musíme zistiť koľko dôchodcov v meste máme, koľko to bude stáť a nájsť mechanizmus, ako to celé uskutočniť. Od budúceho roku s tým však seniori môžu počítať. Tak isto to bude so zrušením dane za psa.“

A tak všetky pochybnosti, otázky a odpovede týkajúce sa tmavého predvolebného plagátu primátora, by mali byť v meste pod Čebraťom rozptýlené, a občanovi (voličovi či nevoličovi na ružomberských primátorských a poslaneckých voľbách 2018) publikovanou odpoveďou primátora konečne jasné.

Zaujímam sa o Ružomberok a spoločnosť okolo nás.